Monument Valley Oyununun Gelir Kaynağı iOS!

Monument Valley Oyununun Gelir Kaynağı iOS! Monument Valley Oyununun Gelir Kaynağı iOS! monument valley android feature

Özgün görünümü ve farklı özellikleriyle en iyi bulmaca oyunlarından biri olarak kabul edilen Monument Valley, kazanmış olduğu gelir miktarını paylaştı. Oldukça yüksek rakamlara ulaşan şirket en büyük gelirini ise iOS platformundan kazandı.

Perspektif yapısı ile dikkatleri üzerine çekerek hem tablet hem akıllı telefon kullanıcılarına hitap eden Monument Valley, en eğlenceli ve başarılı bulmaca oyunu olmaya aday. Diğer uygulamalardan ayrılan özellikleri ve oyun içerisinde kullanılan göz yanıltıcı nesneleri ile beraber görsel yönden oldukça beğeni topluyor.

Oyunun geliştiricileri çıkış yaptıkları zaman ilk olarak iOS platformunu tercih etmişti. Ardından geçtiğimiz yıl Android’e de gelen oyun listelerde üst sıralarda yer almaya devam ediyor. Monument Valley‘in geliştiricisi olan Ustwo Games, herkesi şaşırtan rakamlardaki gelirini açıkladı.

Monument Valley Oyununun Gelir Kaynağı iOS! Monument Valley Oyununun Gelir Kaynağı iOS! Monument Valley Oyununun Gelir Kaynağı iOS! Monument Valley review

Monument Valley Oyununun Gelir Kaynağı iOS!

Monument Valley oyunu şirkete tam 14 milyon dolarlık bir gelir kazandırmış. Ancak verilere bakıldığında bunun çoğunun iOS platformundan geldiğini görüyoruz. iOS’tan toplam gelirin %73’ünü elde eden oyun, diğer platformlardan istediğini pek de bulamamış. Android’de %17’lik bir gelir kazanan oyun, %3 Amazon’dan, %1 ise Windows’dan gelir elde etmiş.

Oyunun ne kadar popüler olduğunu toplamda kaç kez indirildiğinden de anlayabiliyoruz. 2 yıl içerisinde 26 milyonluk bir indirme oranına ulaşan Monument Valley,21 milyonu da promosyonlardan olmak üzere toplamda 50 milyondan fazla cihaza yüklenmiş durumda.

[ads1]Monument Valley adlı oyuna ait veriler çok önemli bilgileri de içinde taşıyor. Android ve iOS platformları arasında yaşanan rekabette iOS bir adım öne geçmiş gibi görünüyor. Zira Android’de kullanıcılar genellikle ücretsiz olan uygulamaları tercih ediyor. Bu da geliştiricilerin diğer platformlara yönelmesine neden oluyor. Bu konuda ilk tercih edilen isimler arasında iOS yer alıyor. Oyunların elde ettiği gelirlerde bunu doğruluyor.