Microsoft Ve Steam İşbirliğine Gidiyor!

Microsoft Ve Steam İşbirliğine Gidiyor! Microsoft Ve Steam İşbirliğine Gidiyor! cihazlar

Pc oyunları günümüzde popülerliğinin zirvesine çıktı diyebiliriz. Şirketlerin piyasaya sürdüğü oyunların korsan olarak dağıtılmaması adına 2003 yılında kurulan Steam tercih edilmeye başlandı. Böylelikle ücretsiz üye olunan site üzerinden hem ücretsiz hem de firmaların satışa sunduğu oyunları indirebilmek mümkün.

Steam’in bu derece popüler olmasının nedenleri arasında geliştirilen oyunların daha fazla kişi tarafından tanınmasının amaçlanması gösterilebilir. Hal böyle olunca siteden gelen yeni haber Microsoft oyunlarıyla ilgili oldu. Ünlü şirketin projeleri kapsamında Steam üzerinden oyunlarıun paylaşılması kararına varıldı. 

Bilindiği gibi Microsoft yönetimi sahip olduğu oyunları satmak için kendisine ait çevrimiçi mağazayı ve Windows Store’u kullanıyordu. Ancak alınan karar şirketin yakın zamanda Steam’de de boy göstereceğini haber veriyor. Böylelikle hem Steam iddialı oyunların adresi olmaya devam edecek hem de Microsoft cephesi satışlarının artmasını sağlayacak.

568f8a0461361f234826f775 Microsoft Ve Steam İşbirliğine Gidiyor! Microsoft Ve Steam İşbirliğine Gidiyor! 568f8a0461361f234826f775 1024x538

Steam bünyesinde paylaşılan yapımlar Age of Empires, Ori and the Blind Forest gibi oldukça ünlü isimlerden meydana geliyor. Microsoft son hamlesiyle yeni bir mecrada adından söz ettirecek.

Bu büyük haberin ardından Xbox Patronu Phil Spencer’dan açıklamalar gecikmeden geldi ve henüz oyunların isminin belli olmadığını söyledi ve planlar yapıldığının altını çizdi. Tahminler ise oldukça kaliteli yapımların Steam bünyesine katılacağı yönünde birleşiyor. Her ne kadar Spencer konuya tam açıklık getirmese de oyun severlerin bu durumdan bir hayli memnun kalması ihtimaller dâhilinde.

Steam kurulduğu günden bu yana sahip olduğu imkânlar sayesinde ilerlemeyi başardı ve oyunları kullanıcılara başarılı bir şekilde aktardı. Microsoft cephesi ise kendi bünyesinde paylaştığı yapımları Steam’le paylaşmayı düşünmüyordu ta ki şimdiye kadar. Alınan yeni kararın ardından Windows Store’un durumdan nasıl etkileneceği merak edilirken Microsoft oyunlarının Steam’de göreceği ilgiye dair yorumlar yapılmaya başlandı bile.[adsx]