Mercedes-Benz’in Milyon Dolarlık Limuzini Tanıtıldı!

Mercedes-Benz'in Milyon Dolarlık Limuzini Tanıtıldı! Mercedes-Benz’in Milyon Dolarlık Limuzini Tanıtıldı! maxresdefault 7

Otomobil dünyası aralarına katılan yeni arkadaşa nasıl bir tepki verecek? Firmalar karşı atağa geçecek mi? Bu ve bunun gibi pek çok sorunun sahibi Mercedes-Benz’in yepyeni kurşun geçirmez limuzin modeli. Maybach S600 üstün özellikleri ve tasarımıyla adeta parmak ısırtıyor.

Alman otomotiv şirketi Mercedes-Benz öyle bir geri döndü ki geliştirdiği limuzin modeliyle uzun süre konuşulacak gibi görünüyor. Kurşun geçirmeyen ve patlamalara karşı son derece dayanıklı üretilen yapısıyla Maybach S600 Pullman Guard modeli hem özellikleri hem de fiyatıyla rakiplerini bir hayli zorlayacak. Limuzin ünlü otomobil şirketinin saf lüks serisinde yer alıyor, dolayısıyla özelliklerinin bu derece göz kamaştırması normal.

Mercedes-Maybach-S600-Pullman-limousine-at-Geneva-Motor-Show-2015-3 Mercedes-Benz'in Milyon Dolarlık Limuzini Tanıtıldı! Mercedes-Benz’in Milyon Dolarlık Limuzini Tanıtıldı! Mercedes Maybach S600 Pullman limousine at Geneva Motor Show 2015 3 1024x576

Peki, Mercedes-Benz Maybach S600’ün özellikleri neler?

Saf lüks serisinin son modeli 6 metre 40 cm uzunluğa sahip. Ağırlığı ise 5.5 ton. Çelik koruma paneller ile üretilen aracın bazı bölümlerinde güvenlik seviyesini artırmak adına üst üste konan koruma panelleri yer alıyor.  Camlarda ise ultra ince dokuya sahip laminalı polikarbon kaplama bulunuyor. Sert darbelere karşı iyi bir koruma sağlaması hedefleniyor. Limuzinin iki adette sertifikası mevcut. Bir tanesi dayanıklılığı için VR9, diğeri ise patlamalara karşı dayanıklı oluşuyla ERV2010.

Maybach S600’ün teknik kısmında ise çift turbo şarj ile 6.0 litrelik 530 beygir gücünde V12 motor bulunuyor. Yalnızca bu özelliği bile aracın yollarda ne derece dikkat çekeceğinin göstergesi gibi. Bunca çalışmanın içerisinde aracın içerisindeki lüksün unutulduğu söylenemez zira ihtiyaçları karşılayan ve aynı zamanda hem göze hem ruha hitap eden tasarımıyla Maybach S600 tam not alabilir. Siren, sinyal ışıkları ve acil durumlarda kullanılacak marş bataryası ise limuzinin diğer özellikleri.

Mercedes-Benz’in adeta şov yapmayı planladığı limuzininin çıkış tarihi 2017 yılının ikinci yarısı olarak gösteriliyor. Fiyatı ise tahmin edilebileceği gibi oldukça yüksek;  1.57 milyon dolar yani neredeyse 5 milyon TL.