Mercedes-Benz Elektrikli Kamyon İle Geliyor!

Mercedes-Benz Elektrikli Kamyon İle Geliyor! Mercedes-Benz Elektrikli Kamyon İle Geliyor! ads  z

Teknolojik gelişmeler hızla ilerlemeye devam ederken yeni çözümler üzerinde çalışan şirketlere her gün bir yenisi daha ekleniyor. Günlük yaşamı kolaylaştırması ve çevreye zarar vermemesi amacıyla üretimi için projelerin başlatıldığı elektrikli otomobil dünyasında sert rüzgârlar esiyor. Özellikle rekabetin yoğunlaştığı şu günlerde firmaların tanıtacağı çözümler oldukça sık konuşuluyor.

Çevreye uyumlu otomobil üretimi konusunda yoğun çalışmalar yürüten şirketlerden bir tanesi yakın geçmişte üç elektrikli otomobil çözümüyle Audi olmuştu. Tesla’nın ise uzun zaman önce Model S isimli aracıyla piyasaya girdiğini biliyoruz.

Almanya’nın ünlü otomobil şirketi Mercedes-Benz rakiplerinin gerisinde kalmayarak tamamı elektrik ile çalışan ve dünyada ilk olma özelliğini taşıyan yarı kamyon modelini kullanıcıların beğenisine sundu. Elektrikli yarı kamyon olarak tanımlanan araçta bütünüyle elektrik enerjisi kullanılıyor.

3 Mercedes-Benz Elektrikli Kamyon İle Geliyor! Mercedes-Benz Elektrikli Kamyon İle Geliyor! 3

Kamyon sahip olduğu özellikler ile benzer çözümler geliştiren rakiplerinin önüne geçecek gibi duruyor zira sessiz performansı sayesinde tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Aracın kullanım alanı uzun mesafede yük taşıma diye belirlendi ve azami hız sınırı 124 mil olarak duyuruldu.

Tabii böyle bir kamyonun tanıtılmasının ardından konuyla ilgili soru işaretleri de oluşmaya başladı. Uzmanlara kulak verdiğimizde yük taşıma kapasitesinin uzun mesafede nasıl bir performans sergileyeceği hususunda merak ettikleri şeyler olduğunu görüyoruz.

Tüm bunların dışında yarı kamyon modeliyle ilgili yapılan haberler ilerleyen zamanlarda pil maliyetinin düşürülmesi ile performansının daha verimli hale geleceğini gösteriyor.  Yazının başında belirttiğimiz Tesla markasının da bu konuda bir projesinin olduğu gelen duyumlar arasında. Yakın gelecekte Tesla’nın yarı elektrik enerjili kamyon modeliyle ihtimalimiz yüksek görünüyor.

Mercedes-Benz hızlı hareket etmesinin sonucunu dünyanın ilk elektrikli yarı kamyonunu üreterek aldığını söyleyebiliriz. Rakiplerinin bu durum karşısında ne gibi hamleler yapacağını ise bekleyip göreceğiz.