Lizard Squad Büyük Çapta Siber Saldırıya Hazırlanıyor!

Lizard Squad Büyük Çapta Siber Saldırıya Hazırlanıyor! Lizard Squad Büyük Çapta Siber Saldırıya Hazırlanıyor! lizard squad gine saldirdi 5718c93b5fe71 200x140

Hackerların durmaya niyeti yok. Daha önce de büyük çaplı saldırılar ile gündeme gelen grup Lizard Squad şimdide web sitelerin sistemlerini hedef aldı.
İnternetin korkulu rüyası olmaya devam eden hackerlar saldırı tekniklerine her gün bir yenisini daha ekliyor. 2014 yılında kurulan ve “Siyah şapkalı” olarak tanınan hack grubu Lizard Squad‘ın yeni planı web sitelerinin sistemleri oldu, bunun için de binlerce kamerayı etkisiz hale getirdi.
Grubun bundan öncede planlayarak gerçekleştirdiği çok önemli saldırılar olmuştu. League Of Legends ve Destiny isimli oyun sunucuları Lizard Squad‘ın hedefi haline gelmişti.
Yaptıkları DDos tabanlı yaptıkları ile tanınan ünlü hackerlar yalnızca oyun alanında değil Facebook, Instagram ve Tinder gibi sosyal medya sitelerini de olumsuz durumlarla karşı karşıya bırakmıştı.

56dbfefa18c7733b2462c273 Lizard Squad Büyük Çapta Siber Saldırıya Hazırlanıyor! Lizard Squad Büyük Çapta Siber Saldırıya Hazırlanıyor! 56dbfefa18c7733b2462c273

Siber saldırılar ile güvenlik zafiyetleri oluşturan grup gerçekleştirdiği son operasyon ile yine bir karmaşa ortamına neden oldu. Web sitelerinin sistemlerine girerek amaçlarına ulaşmayı isteyen Lizard Squad, ilk adımda binlerce kamerayı hackledi. Hareketin devamının ise oldukça ses getireceği muhakkak.
Güvenlik araştırmaları yapan Arbor Networsk‘un verdiği bilgiler ise bir hayli çarpıcı zira Lizard Squad söz konusu eyleme devam ederse oyun siteleri, internet sağlayıcıları, hükumet organları ile bankaları büyük bir tehlike bekliyor.
Lizard Squad planını yaparken her türlü detayı da düşünmüş gibi görünüyor. [ads1]

Saldıracağı yerlerde herhangi bir dirençle karşılaşmamak için kamera sistemlerini devre dışı bırakan grubun amacına ulaşması halinde 400 Gbps’ye kadar veri içeren tüm siteler ellerine geçmiş olacak.
Şirketler herhangi bir saldırı anında güvenliğin harekete geçmesi için kameraları kullanıyor. Bu durumu değerlendiren hackerlar karşı atağa geçilmesini önlemek adına kamera sistemlerini etkisiz duruma getirdi.
Şayet gerekli önlemler alınmaz ise hem bireysel kullanıcılar hem de şirketler büyük bir saldırıya maruz kalacak.[adsx]