LG’nin Akıllı Buzdolabı Windows 10 İle Çalışacak!

lg'nin akıllı buzdolabı windows 10 İle Çalışacak! LG’nin Akıllı Buzdolabı Windows 10 İle Çalışacak! mm cut1

Fuarlar daima yeniliklerin habercisi olmuştur. Özellikle teknoloji meraklılarının her yıl heyecanla beklediği fuarlar yeni ürünlere ev sahipliği yapıyor. Bu yılki IFA 2016 fuarı da öyle oldu ve LG şirketinin dikkat çeken Windows 10 işletim sistemine sahip yeni buzdolabı tanıtıldı.

LG ismini son dönemde genellikle akıllı telefonlarla duysak da şirketin ürün yelpazesi oldukça geniş. Ev eşyaları da dahil olmak üzere pek çok ürünü piyasaya süren LG’nin bu unvanına yakışır şekilde tanıttığı son buzdolabı fuarın gözdelerinden biri haline gelecek diyebiliriz.

Akıllı sıfatını telefon, saat, bileklik ve hatta ayakkabıda dahi gördük ancak bir ev eşyasında buna kapsamlı bir şekilde şahit olmamıştık. Şu ana dek buz dolaplarında her ne kadar akıllı sıfatı tercih edilse de bu tanımın içine yalnızca kapaklarında yer alan tabletler giriyordu. Daha ayrıntılı bir özelliğe sahip olmayan buz dolapları bu şekilde kullanıcılara sunuluyordu.

LG_Signature_Refrigerator_CES_2016 lg'nin akıllı buzdolabı windows 10 İle Çalışacak! LG’nin Akıllı Buzdolabı Windows 10 İle Çalışacak! LG Signature Refrigerator CES 2016

Durumu değiştiren isim LG oldu ve IFA 2016 Fuarıyla son geliştirdiği ürün olan akıllı buzdolabını görücüye çıkardı. Bildiğimiz buzdolabı modellerinden 29 inçlik dev ekranıyla ayrılan LG modeli, Windows 10 işletim sistemiyle çalışıyor.

Geçmiş zamanları göz önüne aldığımızda Samsung’un da benzer bir ürün üzerinde çalıştığını görüyoruz. Tizen ile beraber ortak bir projede buzdolabı tasarlayan Samsung, LG’ye en yakın rakip gibi görünüyor. LG’yi bu rekabette öne geçiren ise kuşkusuz 29 inçlik ekranı. Elbette Samsung’da geride kalmıyor. Şirket Family Hub özelliği ile donattığı buzdolabını aynı zamanda içinde olanları gösteren kameralarla destekledi.

LG’de yeni tasarımı ile adeta gözdağı verdi. Windows 10 işletim sistemiyle çalışan buzdolabındaki dev ekran sayesinde kullanıcıların beğenisini kazanmayı umut eden şirketin yaptıkları bunlarla sınırlı değil. Buzdolabına sesli komut verme özelliği eklenmiş ve mevcut bilgisayarı düzenleyerek zamanlayıcıyı kurmak gibi seçenekler dahil edilmiş.