LG G5 Şirketin Cirosunu Etkiledi!

lg g5 Şirketin cirosunu etkiledi! LG G5 Şirketin Cirosunu Etkiledi! thumb3 1456645238 lg g5 1 1458987972

Piyasaya yön veren teknoloji şirketleri sırayla mali durumlarına ilişkin raporları yayınlıyor. Son olarak LG cephesinden gelen bilgiler bu yılın ikinci çeyreğine dair finans raporlarına yönelik oldu. Raporlarla ilgili şaşırtan gerçek ise şirketin cirosunun düşmesiydi. Peki, buna ne sebep oldu?

Güney Kore Busan merkezli ünlü teknoloji şirketi LG mobil, dijital aletler ve görüntü cihazları gibi birçok alanda faaliyet göstermeye devam ederken bu yıl farklı bir görüntü ortaya çıktı. Yayınlanan finans raporlarına göre satışa sunulan Android işletim sistemiyle çalışan LG G5 isimli akıllı telefon şirketin cirosunu düşürdü.

Rapordaki genel duruma göre LG, 2016’nın ikinci çeyreğini 503.10 milyon dolarlık işletme karı ile kapatırken bunun nedenleri arasında Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümlerinin etkili olduğu söylendi.  Dünya genelindeki duruma baktığımızda ise şirket toplam cirosunu artırarak 12.05 milyar dolara sahip oldu.

lg-g5 lg g5 Şirketin cirosunu etkiledi! LG G5 Şirketin Cirosunu Etkiledi! lg g5

Ancak tüm bu iyi gelişmelerin arasında 132.10 milyon dolarlık bir ciro azalması dikkati çekiyor. Nedenlerinin ise pazarlama için harcanan miktarlar ve bu yıl satışa çıkarılan LG G5 adlı akıllı telefonun satış rakamlarının istenilen seviyeye henüz gelmemesinin olduğu görülüyor.

Yine de LG cephesi genel durumdan memnun görünüyor zira satışa sunulan akıllı telefon sayısında 13.9 milyonluk bir artış yaşandı. V,X ve K serilerinin de gittikçe popüler hale gelmesi de gelecek için olumlu sonuçları işaret ediyor.

Son olarak haberimizin içerisinde yer alan LG G5 ile ilgili bazı detaylara göz atalım. Telefonun tasarım özellikleri arasında oval parmak izi okuyucu, iki adet arka kamera ve metal kasa yer alıyor. Donanım kısmında ise 16 MP kamera, ikinci arka kameranın 135 derecelik fotoğraf çekebilmesi ve Zoom Out seçenekleri dikkat çekiyor. 159 gr ağırlığındaki akıllı telefon modelinde aynı zamanda Snapdragon 820 işlemci bulunuyor.