Hitman Oyunu Geri Döndü

Hitman Oyunu Geri Döndü Hitman Oyunu Geri Döndü hitman

Hitman Oyunu Geri Döndü

Bir zamanların efsane oyunu Hitman, yeni oyunuyla birlikte geri döndü. Uzun zamandır piyasaya sürülen en iyi Hitman oyunu olarak kabul edilen bu suikastci macerasına bir göz atalım.

Özellikle Blood Money’den bu yana yapılan en detaylı ve en iyi grafiklere sahip Hitman oyunu olarak karşımıza çıkan World of Assassinations, beş bölümü bir arada sunuyor.

Oyun hakkında en büyük eleştiri 5 bölümden oluşan oyunun bölümlerinin belli aralıklarla tek tek bölüm sunulması oldu. Ajan 47 ile oyun dünyasına mal olmuş böylesine bir oyunun bölüm bölüm piyasaya sürülüp satılması ciddi bir pazarlama başarısızlığı olarak karşımıza çıkıyor.

Bölümlerin özeliklerine baktığımızda her bölüm tek bir alanda geçiyor. Bölümlerin amacı hep aynı kalsa da farklı meydan okumalar ve ihtimaller sayısız ihtimali etkin kılıyor ve bölümleri farklı ihtimaller altında oynama ihtimali sunuyor. Oyuna ve göreve başlarken kısa bir bilgilendirme alıyorsunuz. Bunun dışında oyun size başka bir bilgi vermiyor. Bundan sonrası tamamen sizin becerinize ve şansınıza kalmış. Ekipman seçimleri, görev belirlemeleri gibi etkenleri doğru seçmelisiniz. Bundan sonrası ise bilgisayarınızı sesini sonuna kadar açarak her sesi duymak, görevi tamamlamak ve oyundan zevk almak oluyor.[ads2]

Oyun zorluk açısından sizleri baya zorluyor. Eğer dikkatli olmazsanız ve becerikli değilseniz anında ölebilirsiniz. Bu nedenle kendinizi açığa çıkarmamak sizin için en iyisi olacaktır. Ve tabi hayatta kalmanızın tek yolu budur. Ayrıca oyun içine gizlenmiş ipuçlarını takip ederseniz daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz. Bu yüzden gözlerini dört açıp oyuna odaklanmalısınız.

Ayrıca oyunda kullanılan Sanbox oyun yapısı ile sizinle eş zamanlı oyunda dünya devam ediyor. Yani siz göreve başlıyorsunuz. Görev işlerken diğer taraftan da zaman akıyor ve diğer insanlar hayatlarına devam ediyor. Bu nedenle oyun çok gerçekçi bir yapı sunuyor ve aldığınız oyun hazzını üst seviyelere çıkarıyor.