GoPro Nasıl Kullanılır? Neler Yapılabilir?

GoPro ile su altı çekimi yapmak GoPro Nasıl Kullanılır? Neler Yapılabilir? GoPro Nasıl Kullanılır? Neler Yapılabilir? gopro ile video cekmek

Yeni akım olarak hayatımıza giren GoPro performansı ve dayanıklılığıyla büyük ilgi çekti. Genel olarak aksiyon kamerası diye adlandırılan bu kameralar oldukça küçük bir yapıya sahip olarak kullanıcıların hizmetine sunuldu. İlk çıktığı günden beri çeşitli videolar çeken GoPro ile fotoğraf çekmek konusunda da oldukça başarılı olduğu görülüyor.

GoPro Nedir?

Bir kibrit kutsundan biraz kalın olan ve genellikle hareket halindeyken yüksek kalitede video ve fotoğraf çekimi yapmaya imkan tanıyan bir kamera türüdür. Ayrıca kullanılan aksesuarları ile su altından çekim yapmak da mümkün oluyor. Böylece kocaman kameraların kullanım devri bitmiş yeni nesil kameraların kullanım devri başlamış oldu. GoPro ile fotoğraf çekmek hiç te küçümsenecek boyutlarda değil öyle ki yeni çıkan modellerinde 4K ile fotoğraf ve video çekebilmek mümkün oluyor.

GoPro Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça basit olan bu cihazın çekim için hazır hale gelebilmesi için istenilen ayarların yapılması ve kayıt düğmesine basılması yeterli olacaktır. Kullanımı ister elde tutarak ister kask üzerine monte edilebilen aksesuarlarıyla kullanmak mümkün oluyor.

GoPro en iyi çekim modu GoPro Nasıl Kullanılır? Neler Yapılabilir? GoPro Nasıl Kullanılır? Neler Yapılabilir? gopro ile fotograf cekmek

GoPro İl Neler Yapılabilir?

GoPro ile yapılabilecek yüzlerce şey olmasına rağmen sizlere birkaçından bahsetmek gerekiyor.

  • 4K kalitesinde fotoğraf ve video çekebilme imkanı sunan modelleri ile profesyonel çekimler yapılabilir,
  • Kullanılacak ekipmanları ile 40 metreye kadar su geçirmeden su altı çekimi yapılabilir,
  • Paraşütle uçarken yüzlerce metre yukarıdan çekim yapılabilir. Düştüğünde dahi sağlam olduğu yapılan deneyler ile kanıtlanmıştır. Ancak yine de firma böyle durumlar için garanti vermediğinden dolayı denememek gerekir.
  • Sörf yaparken, motocross yaparken, hızlı ve engebeli yollarda aksiyon dolu yolculuk yaparken çekim yaparak muhteşem video ve fotoğraflar elde edebilirsiniz.
  • Wi-Fi ve bluetooth bağlantısı ile drone’lara bağlayarak uzaktan istenilen yerler çekilebilir istenirse düğün için muhteşem klipler hazırlanabilir,
  • Akıllı kumandası ile tek başınızayken bile 180 metre uzaklıktan kendinizi çekebilirsiniz,
  • Otomatik #tag ekleme özelliği ile siz daha video çekerken GoPro anılarınıza tag eklesin.
  • Kendi uygulamasını bilgisayarınız ve telefonunuza yükleyerek uzaktan kontrol yapabilir, Gopro ile video çekimi sonrasında harika klipler oluşturabilirsiniz.
  • Satın alacağınız ayrı bir ekipmanı ile hareketli zamanlarda hareketi en aza indirerek düze bir alanda video çekme hissi sağlar.