Google Android İçin Yeni Güvenlik Güncellemesini Yayınladı!

Google Android İçin Yeni Güvenlik Güncellemesini Yayınladı! Google Android İçin Yeni Güvenlik Güncellemesini Yayınladı! google pixel 02

İnternet dünyasında ortaya çıkan güvenlik açıkları bireyleri ve kurumları tehlikeli durumlarla karşılaştırmaya devam ederken şirketlerin konuya yönelik çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor. Teknoloji alanında önemli projelere imza atan Google güvenlik açığına yönelik yeni bir güncelleme başlattığını duyurdu.

Kötü niyetli kişilerin güvenlik açıklarını kullanarak bireysel ve kurumsal anlamda saldırılar gerçekleştirdikleri biliniyor. Teknolojik gelişmeler ışığında yenilenen cihazlarda bazen fark edilmeyen noktalar yüzünden olumsuz durumlar yaşansa da önlemler üzerinde çalışılıyor.

Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan Android cihazlarda ortaya çıkabilecek güvenlik açıklarına yönelik Google şirketinden yeni bir güncelleme geldi. Google’ın bunu yapmasının sebebi yeni yayımladığı güncellemenin ardından oluşan güvenlik açıkları olarak gösteriliyor. Geliştirilen güncelleme sayesinde birçok önemli güvenlik açığının kapatıldığı belirtiliyor.

Google’ın yayınlamış olduğu güncelleme ile birlikte Android 7.1.1 destekleyen Nexus ve Google Pixel cihazları önemli güvenlik güncellemesine kavuşmuş oldu.

share Google Android İçin Yeni Güvenlik Güncellemesini Yayınladı! Google Android İçin Yeni Güvenlik Güncellemesini Yayınladı! share 1024x538

Dünyaca ünlü şirketlerde güncellemeyi kendi sistemleri için yayınlamaya başladı. O isimler arasında Samsung, LG ve Blackberry’de var. Ancak belirtmemiz gereken bir nokta bulunuyor. Oluşturulan güncelleme ilk olarak amiral gemiler için sunuldu. Firmaların daha sonraki zamanlarda güncellemeyi diğer modeller için yayınlaması bekleniyor.

Google tarafından geliştirilen ve kullanıcılara sunulan yeni güncelleme ortaya çıkan güvenlik açıklarının ortadan kaldırılmasını amaçlıyor. Google yetkililerinin konuyla ilgili çalışmaları ise devam ediyor.

Google tüm bunların yanı sıra yapay zeka ve Android için projeler üretiyor. Özellikle DeepMind adı verilen yapay zeka uzun bir süre haberlere konu olmuştu. Translate uygulamasında yaşanan gelişmeler ve eskiye oranla yapılan iyi çeviriler yapay zekayı gündeme getirirken Deepmind’ın eğitim almadığı tercüme durumlarını dahi başarıyla tamamlamasına şirket yetkilileri dahi şaşırdıklarını belirtmişti. Bakalım bundan sonraki süreç şirket için nasıl işleyecek?

 

Kaynak:Shiftdelete.net