Bilgisayar CD’yi Okumuyor Sorununa Çözüm

Ubuntu ‘’.deb’’ Uzantılı Dosyalar Yükleme Sorunu

Windows 10 Misafir Girişi Yetki Sorunları

Photoshop RAM Kullanımını Değiştirme

Facebook’tan İkinci El Eşya Satın Almayı Düşünür Müsünüz?

Teknoloji 6 Ekim 2016
715 Okundu

İkinci el eşyalara Facebook üzerinden ulaşmak ister miydiniz? Peki, artık aradıklarınızı bulmak ve satın almak Facebook Marketplace ile mümkün desek ne düşünürsünüz?

İkinci el eşya alım satımı birçok internet sitesi tarafından gerçekleştirilen bir işlem ve son zamanlarda popüler hale gelmeye başladı. Facebook yönetimi ise sahip olduğu servislerden çok daha farklı bir alan olan ikinci el ürünleri satma fikrine sıcak bakıyor. Hatta bunun için Facebook Marketplace adında bir bölüm oluşturuldu ve detayları açıklandı bile.

Facebook bir süredir Messenger ile ilgili olan projelerine ağırlık vermişti. Ancak gelen haberler şirketin farklı alanlarla da ilgilendiğini ortaya koydu. Sosyal medya devi ikinci el eşya satımı için piyasadaki rakipleriyle mücadele içine gireceği bir alan oluşturdu.

161003083307-facebook-marketplace-780x439 Facebook'tan İkinci El Eşya Satın Almayı Düşünür Müsünüz?

Facebook Marketplace adındaki servis ile kullanıcıların ikinci el eşya almasını ya da satmasını kolaylaştıracak adımlar atmayı hedefleyen şirket, başlangıç için mobili seçti. Facebook aracılığıyla Marketplace uygulamasına erişebilmek mümkün olacak. Facebook Marketplace ilk açıldığı anda yakınlardaki ilanları görmenizi sağlayacak. Böylelikle çevrenizdeki kişilerin hangi ürünleri sattığını görebileceksiniz.

Alım-satım kısmı ise şayet ürünü beğenir ve almayı düşünürseniz Facebook Messenger üzerinden gerçekleşecek. Eşyanın sahibi ile Messenger aracılığı ile iletişim kurabilecek ve detayları görüşebileceksiniz.

Tüm görüşmeler bittikten sonra ödeme bölümüne geçiyorsunuz. Buradaki en önemli detay ödemenin henüz Marketplace üzerinden yapılamayacak olması. Facebook’un bu konuda çalışmalarını sürdürmesi bekleniyor.

Yalnızca alım ile değil bir şeyleri satmak ile de ilgileniyorsanız, satacağınız ürünün fotoğrafını Marketplace’e yüklemeniz ve gerekli açıklamalar ile fiyatını belirtmeniz gerekiyor. Konumunuz da ayrıca eklenmesi gereken bir diğer detay. Kategoriyi seçtikten sonra yapmanız gereken tek şey ilanı yayınlayıp gelecek müşterileri beklemek olacak.

Peki, Facebook Marketplace nerelerde kullanılıyor? Şimdilik bu sorunun cevabı Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda ve İngiltere’yi kapsıyor. Hem iOS hem de Android platformlarında mobil uygulamaya ulaşmak mümkün olacak. Elbette ilerleyen zamanlarda Marketplace uygulamasının tüm ülkelerde kullanıma açılması bekleniyor.

Yazar Hakkında
Profili Görüntüle

Sosyal Hizmetler öğrencisiyim. Teknoloji alanında uzun zamandır haber editörlüğü ile ilgileniyorum. Yazıların okuyucu adına faydalı olması için elimden geleni yapıyorum.

Benzer İçerikler

İphone 8 Ne Zaman Çıkacak ?

Bluetooth Mouse Bağlantı Sorunu

Yorumlar
Yukarı Çık
Sayfa da113 sorgu var. 0,782 saniyede yüklendi.