En Gerçekçi Oyunlar

En Gerçekçi Oyunlar En Gerçekçi Oyunlar En Gerçekçi Oyunlar uncharted 4

En Gerçekçi Oyunlar; Oyun sektörü son zamanlarda büyük gelişmelere sahne oldu. Piyasaya birçok oyun çıktı ve her oyunsever kendi zevkine göre oyunlara yöneldi. Kimileri gerçekleşmesi imkansız oyunları oynamayı tercih ederken, kimileri gerçekçiliğin ağır bastığı oyunları tercih etti. Gerçeklik ile hayal gücü arasındaki sınırın harika belirlendiği bazı oyunlar, gerçekçiliği seven oyuncuları memnun etmeyi başardı. Bu yazımızda gerçekliğin sınırını zorlayan birkaç oyundan bahsedeceğiz. İşte görsel efekt, ses kalitesi ve grafikler yönünden en gerçekçi oyunlar.

Project Cars

Çoğu yerde dünyanın en gerçekçi yarış oyunlarından biri olduğu varsayılan Project Cars oyunu, çok gerçekçi grafiklere sahip. Gerçeği ile karşılaştırıldığında aralarında çok küçük farkların bulunduğu bu oyunda, arabaları karşılaştırmak istediğinizde birbirinden ayırt etmek zor oluyor.[ads2]

Crytek: The Climb

Şimdi tanıtacağımız oyun sanal gerçeklik gözlüğüyle uyumu bir şekilde sunuldu. Bu da gerçeklik bakımından ne kadar tatmin edici olduğunu kanıtlıyor. Oyunu oynarken gerçekliğin zirvesine çıkmamızı sağlayan özelliklerinden biri de 2160×1200 çözünürlükte ve 90 FPS’de oynanabiliyor olması. Oyunda dağa bir tırmanış yapıyorsunuz ve bu oyunu sanal gerçeklik gözlüğüyle oynandığında adrenalin hormonlarınızı en üst seviyeye çıkarıyor.[ads2]

Call of Duty: Black Ops 3

Satış sayıları bir köşede tutulmasına rağmen en iyi oyunlar kategorisinde kendine yer edinen CoD Black Ops 3 bu sıfatı hakkediyor. Eleştirmenlerin yorumlarına göre aksiyon oyunlarının en gerçekçi grafiklerine sahip olan CoD Blach Ops 3 oyun zevkini üst seviyelere çıkaran gerçekçiliğe sahip.

GTA 5

Harika grafikler ve gerçekçilik denildiğinde GTA 5’i bu listeye dahil etmemek olmazdı. Bilim-kurgudan olabildiğince uzak durarak gerçek hayatın oyuna aktarılmış hali olan GTA5 , görüntü-ses efektleri ile de gerçekliğin sınırlarını zorlayan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Olayların işlenişi de en az grafikler kadar kaliteli ve gerçekliği yansıtıyor.