Elektrikli Otomobillerde Kablosuz Şarj Dönemi

elektrikli otomobillerde kablosuz Şarj dönemi Elektrikli Otomobillerde Kablosuz Şarj Dönemi USC30TSC021B021001

Tesla sık sık haberlerini yaptığımız markalar içerisinde yer alıyor ve sunduğu yenilikler ile adından söz ettirmeyi başarıyor. Özellikle elektrikli otomobil alanında öncü isimlerden biri olan Tesla üzerinde çalışmaya devam ettiği Model S ile ilgili meraklılarına yeni çözümler sunuyor.

Elektrikli otomobil konusunda en merak edilen hususlardan biri şüphesiz şarj edebilme. Bununla ilgili projeler üretmeye devam eden şirketin kablosuz şarj konusunda ilerleme kaydettiği son günlerin konuşulan konuları arasında yer aldı. İddialar yeni bir şarj kitinin yakında tanıtılacağını gösteriyor.

Teknoloji ilerledikçe insanlara sunulan yeniliklerin çeşitleri doğal olarak artıyor. Özellikle dışarıda çokça vakit geçirenler için sahip oldukları elektronik cihazları rahatlıkla şarj edebilmeleri adına kablosuz şarj konusunda çalışmalar hızlandı. Tabii yalnızca telefon ya da tablet gibi cihazlarda değil son zamanların popüler alanlarından elektrikli otomobillerde bundan nasibini almış durumda. Tesla geliştirdiği Model S isimli aracı için bu yeniliğin kapısını aralamaya hazırlanıyor.

tesla-model-s elektrikli otomobillerde kablosuz Şarj dönemi Elektrikli Otomobillerde Kablosuz Şarj Dönemi tesla model s 1024x597

Konuyla ilgili Tesla’ya yardımcı olan şirketin ismi Plugless. Üretilen şarj kiti sayesinde Model S’in prizsiz şarj edilebilmesi sağlanacak. Altı çizilmesi gereken bir hususu gözden kaçırmamakta fayda var. Plugless firmasının geliştirdiği ürün 3.parti üretim olacak.

Gelelim sözü edilen yeni şarj kitinin sunacağı hizmetlere. Plugless tarafından üretilen şarj kiti ile şarj edilen araç 32 km’lik yolu gidebilme kapasitesine sahip olacak. Yalnızca bir saatlik şarjın ardından bu kadar uzun bir yolun kat edilebilmesi olumlu bir sonuç şeklinde değerlendirilebilir.

Şarj kitinin etiket fiyatı ise sunduğu yenilikler nispetinde biraz yüksek. Model S sahiplerinin şarj konusunda iyi bir imkana kavuşmayı istemeleri halinde tam 2440 dolar ödeme yapmaları istenecek. Son olarak kablosuz şarj fırsatını araç sahiplerinin hizmetine sunan şarj kitinin çalışabilmesi için hava sıcaklığının 0 ila 50 derece arasında olması gerektiğini belirtelim.