E-Kitap Okuyucu Nedir? Nasıl Kullanılır?

E-Kitap Okuyucu Nedir? Nasıl Kullanılır? calibro calibro touch lux b  e kitap okuyucu 166018

Bir yere giderken ya da uzun bir yolculuğa çıkarken yanımıza alacağımız eşyaların sayısı ve dolayısıyla ağırlığı da fazla olur. Hele yolda kitap okumayı sevenler için durum biraz daha zordur. Birden fazla kitapla yolculuk etmek, el çantasında taşımak çoğu zaman insanı yorar. Peki, bu durumun bir çaresi yok mu? Elbette var. Teknolojinin her geçen saniye geliştiği günümüzde buna da bir çözüm bulundu: e-kitap okuyucular!

E-kitap okuyucusu olarak raflarda yerini alan cihazların en önemli özelliği içine yüzlerce kitap sığdırılabilmesi. Bununla beraber kullananların yorumlarına bakarak şarj süresinin de epey uzun olduğunu söyleyebiliriz. Cihazların kullanım süresi bir aya kadar çıkabiliyor.

Basılı Kitapların E-Kitaplara Üstün Yanları2  E-Kitap Okuyucu Nedir? Nasıl Kullanılır? Bas  l   Kitaplar  n E Kitaplara   st  n Yanlar  2

Bir diğer dikkat çekici özellik ise bu cihazların kullanıcılara gerçek bir kitap okuma hissi vermesi. Normal şartlarda okuma yapmak isteyenler yeterli ışığa gereksinim duyarlar. Yeni nesil e-kitap okuyucu ile bu durumda tarih oluyor. Mat ekranı sayesinde seçilen kitaplar rahatlıkla okunabiliyor. Farklı ürünler tercih edildiği takdirde gece saatlerinde kullanmak da mümkün.

İnternete bağlanıyor mu sorusunu duyar gibiyiz. Cevabımız modeline göre değişiyor olacak. Bazı ürünlerde hem wifi aracılığı ile hem de GSM operatörü üzerinden internet bağlantısı kurulabiliyor ve böylelikle satın alınan kitaplar cihaza indiriliyor.

Elektronik mürekkep kullanılması sonucunda müşterilere rahat bir okuma deneyimi sunmayı hedefleyen şirketler birbiri ardına yeni ürünleri piyasaya sürdüler. Bunlar arasında Amazon Kindle, Sony Reader ve ülkemizde tercih edilen modellerden olan Calibro en bilinenler diyebiliriz. Sık sık dışarı çıkıyorsanız ve okuma yapmak için çantanızda kolayca taşıyabileceğiniz bir cihaz arıyorsanız e-kitap okuyucuları inceleyebilirsiniz. Kullanım kolaylığı ve sahip oldukları özellikler ile çok sayıda kişinin dikkatini çekmeyi başaran bu cihazlar gün geçtikçe daha fazla tanınır hale geliyor.