Dünyanın En Hızlı Elektrikli Otomobili Tesla Model S P100D!

dünyanın en hızlı elektrikli otomobili tesla model s p100d! Dünyanın En Hızlı Elektrikli Otomobili Tesla Model S P100D! 01 tesla model s p85d detroit 1

Tesla günümüzdeki mevcut otomobil modelleri arasından sıyrılıp üst sıralara tırmanabileceği yeni bir model ile piyasayı hareketlendirmeye geliyor. Tesla Model S P100D adı verilen otomobilin özellikleri ise tüm gözleri üzerine çekebileceği türden.

Tesla daha önce geliştirdiği araçlar sayesinde kendini kanıtlamayı başardı. Elektrikli otomobil üretiminde piyasanın öncü isimlerinden biri olarak kabul edilen şirket şimdide Ludicrous modu sayesinde hız konusuna yeni bir soluk getiriyor.

Model S P100D, Ludicrous modu denilen özellik ile beraber 0’dan 100 kilometreye 2,5 saniye gibi bir sürede ulaşabiliyor. Tabii bu da araca farklı bir hava katıyor çünkü alanında en çabuk hızlanan üçüncü otomobil olarak tarihe geçecek. Benzerleri arasında uygun fiyatıyla da bir adım öne çıkan Tesla Model S P100D sahip olduğu donanım ve tasarım ile adından söz ettireceğe benziyor.

04-tesla-model-s-p85d-detroit-1 dünyanın en hızlı elektrikli otomobili tesla model s p100d! Dünyanın En Hızlı Elektrikli Otomobili Tesla Model S P100D! 04 tesla model s p85d detroit 1

Oturma bölümünde mini bir ailenin sığacağı büyüklükte iki oturaklı bagajı ile dört kapısı bulunan Tesla Model S P100D’nin ayrıca 5 yetişkin ve 2 çocuğu rahatlıkla taşıma kapasitesine sahip mini kargo modeli de bulunuyor.

Model S P100D modelinin elektrikli otomobil sınıfında rakiplerini geride bırakmasına yardımcı olacak bir diğer dikkat çeken ayrıntısı da tek batarya ile 300 mil sınırını geçebilmesi. Tarihe ilk en hızlı elektrikli otomobil olarak yazılacak olan Tesla Model S P100D aynı zamanda genişletilebilir pil paketini de içeriyor.

Tesla elektrikli otomobil alanında ismini en üst sıraya yazdırmaya niyetli görünüyor. Son geliştirdiği Model S P100D adlı modeliyle bu iddiasını bir adım öteye taşıdı. Belirtmek gerekirse Model S ve Model X araçlarının Supercharger ağına ulaşabilmesi mümkün hale getirildi.

Model S P100D’ye sahip olmak isteyenler P90D 100 kWh’lık bataryayı almak için 10 bin doları gözden çıkarması gerekiyor. Bununla beraber dileyenler 90 kWh’lık batarya modunu satın alabilecek.