Canon PowerShot G9 X Mark II Çıktı!

Canon PowerShot G9 X Mark II Çıktı! Canon PowerShot G9 X Mark II Çıktı! powershotg9x 728x403

Fotoğraf severleri mutlu edecek bir haberde Canon’dan geldi. Daha önce büyük ilgi gördüğü belirtilen PowerShot G serisi yenilendi ve karşımıza tasarımı ile dikkat çeken PowerShot G9 X Mark II ile çıktı. Modele dair detaylar haberimizde.

Canon’un yeni fotoğraf makinesinde DIGIC 7 işlemciye yer verildi. 8,2 kare/sn.’ye kadar süper yüksek sürekli çekim hızlarına sahip makinede deklanşöre basıldığında fotoğraf çekenleri mutlu edecek sonuçlar sunduğu belirtiliyor. Yeni PowerShot G9 X Mark II fotoğraf meraklılarının ilgisini çekecek gibi görünüyor.

Makinenin özelliklerine göz attığımızda PowerShot G9 X Mark II adlı makinenin DIGIC 7 ve CMOS sensöründen güç aldığını görüyoruz. Paralel sabitleme işlemi sayesinde 3.5 duraklı düzeltme olanağı sunuyor ve çift algılamalı görüntü sabitleme ile geliyor.

PowerShot G9 X Mark II içerisinde 3x optik zum ve 28mm geniş açı lensi mevcut. böylece hem portre hem de manzara çekebilmek mümkün.Canon PowerShot G9 X Mark II Çıktı! Canon PowerShot G9 X Mark II Çıktı! powershot g9 x mark ii silver front d

Işıklandırma fotoğraf çekimlerinde oldukça önemlidir. Canon’un yeni makinesi ile her koşulda net fotoğrafların elde edilebileceği ifade ediliyor. Hareket halindeki nesnelerin çekmindeki hareket bulanıklığı için yeni otomatik Nötr Yoğunluk (ND) filtresi sayesinde perdeye ulaşan ışık sınırlandırılıyor ve aşırı pozlama görülmeden uzun enstantane hızlarını kullanma olanağı sunuyor.

Canon PowerShot G9 X Mark II ile birlikte dağa tırmanma esnasında ya da bir gezintiye çıkıldığında fotoğraf çekebilmek için sabit bir şekilde durmak gerekmiyor. Canon sunduğu dinamik görüntü sabitlemesi aracılığı ile fotoğraf makinesinde yaşanabilecek sarsıntıları otomatik olarak düzeltiyor. Böylece istenilen açıdan, hareket halindeyken dahi rahatça çekim yapılabiliyor.

Canon yeni makinesini kullanıcılara Zaman Aşımlı film çekme özelliği ile beraber sunuyor. Makinenin diğer temel özellikleri ise şu şekilde:

*Her türlü ışıklandırma altında üstün görüntü kalitesi sunan cep boyutlu fotoğraf makinesi

*Şık ve basit kontrollerle çekim yapabilme

*Çekilen kareleri anında dünya ile paylaşabilme imkanı

 

[ads2]

Kaynak: Teknolojioku