BMW Ve Intel Anlaştı!

BMW Ve Intel Anlaştı! BMW Ve Intel Anlaştı! thumb

Otomobil dünyası hareketli zamanlar geçirmeye devam ediyor. Almanya’nın otomobil alanında ünlü şirketi BMW, Intel ile yaptığı anlaşma sonucunda merak uyandırdı.
Son zamanlarda özellikle elektrikli araç üretimine dair pek çok haber okumaya başladık. Firmalar bu konuda projelerine hız verirken, sürücüsüz otomobil teknolojileri de popülerliğini korumaya devam ediyor. BMW‘de Amerika merkezli şirket Intel ile imzaladığı anlaşmayla konuya dair ilgisini belli etmiş oldu.
Almanya’nın otomobil devi olarak gösterilen BMW, çalışmalarını sürücüsüz otomobil alanına yöneltti. Intel ile mevzuyu görüşen şirket, gerekli sözleşmeyi imzaladı. İki firmanın 2021 yılına dek ortak bir proje yürüterek sürücüsüz otomobil modelini geliştirilecekleri ifade edildi.

BMW Ve Intel Anlaştı! BMW Ve Intel Anlaştı! BMW Ve Intel Anlaştı! increasing bmw sales

BMW Ve Intel Anlaştı!

Yazının başında belirttiğimiz gibi elektrikli otomobillerin ardından sürücüsüz otomobiller dikkat çekmeye devam ediyor. Özellikle benzinli araçların oluşturduğu sıkıntılar ve hava kirliliğine yol açması gibi olumsuz durumlar yüzünden şirketler farklı çözümlere odaklandılar. Tesla firması elektrikli aracı Model 3 ile ilgili haberleri duyurmayı sürdürürken, BMW ise i3 çözümü merkezine alan elektrikli otomobil üretiminin ardından bir diğer alana, sürücüsüz otomobile de ilgi duyduğunu gösterdi. Sonuç olarak da Intel ve Mobileye şirketleri ile bir anlaşma imzalandığı açıklandı.[ads1]
Sürücüsüz otomobil modelinin tamamen mi yoksa büyük ölçüde otonom sürüş tekniğiyle mi kullanılacağı merak ediliyor.
Yapılan haberler iki şirketin anlaşması ile Intel‘in işlemci gücü hakkında BMW‘ye destek vermesini kapsadığını belirtiyor. Ayrıca üçüncü bir şirket olarak seçilen İsrail merkezli Mobileye‘da sürücü sistemleri ve sensörlerine dair çalışmalarıyla projeye yardımcı olacak.
BMW‘nin merakla beklenecek olan sürücüsüz otomobili kuruluşunun 100. yıl etkinliklerinde tanıtıldıktan sonra piyasaya sürülebilir. BMW cephesinden gelen bilgiler anlaşma sağlanan Intel ve Mobileye ile birlikte üretilecek sürücüsüz otomobil testlerinin önümüzdeki yıl yapılacağını gösteriyor. [adsx]