BMW M5 Son Kez Üretildi!

BMW M5 Son Kez Üretildi! BMW M5 Son Kez Üretildi! thumb 1

Almanya merkezli ünlü otomobil şirketi BMW araçlarından bir tanesini son kez ve sınırlı sayıda üreterek satışa sunma kararı aldı. Bir süre sonra tamamen kaldırılması gündemde olan BMW M5 isimli otomobil modeli özellikleriyle dikkat çekiyor ve belli sayıda üretildi.

Aracın tarihine baktığımızda 1985 yılında ilk kez üretildiğini görüyoruz. Bu defa Competition Edition adı verilen bir yenilikle karşımıza çıkan BMW M5 maalesef son kez otomobil sevenlerin karşısına çıkıyor.  Şirket yönetimi artık üretmemeye karar verdiği aracın jübilesi için oldukça güzel yenilikler getirmiş. Teknik özellikleri ve donanımıyla BMW M5 Competition Edition  göz dolduruyor diyebiliriz.

Otomobilin sınırlı sayıda yalnızca 200 adet üretildiği belirtilirken, 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman özellikler arasına dâhil edilmiş. BMW M5 Competition Edition ayrıca 4.4 litrelik V8 motoru sayesinde 600 beygir güç ile 700 Nm tork üretebilme kapasitesine sahip olarak geliyor.

bmw-m5-competition-edition-6 BMW M5 Son Kez Üretildi! BMW M5 Son Kez Üretildi! bmw m5 competition edition 6

BMW M5 yalnızca 3.9 saniyede 0-100 km hıza ulaşabiliyor ve yetkililer tarafından belirtilen son hız 250 km. Aracın kapasitesi daha çoğu içinde uygun olabilir.

Alman otomobil devinin sınırlı sayıda üreterek satışa sunduğu aracın tasarımına da üzerinde düşünülerek karar verilmiş. İçinde ve dışında kullanılan karbon fiber malzeme ile özel bir yapıya kavuşturulan BMW M5’e Competition amblemleri de yerleştirilmiş. Renk olarak otomobilin içinde beyaz dikişli siyah deri döşemeye yer verilmiş. BMW M5 için her bir otomobile ayrı ayrı üretim etiketi koyan şirket, 1200 watt gücünde B&0 ses sistemini eklemeyi de unutmamış.

[ads1]

Toplamda 200 adet üretilen BMW M5’in yarısı karbon siyah renkte yarısı ise karbon beyaz renkte satışa sunulacak. Son olarak bu özel otomobilin fiyatına değinelim. Şirketin bundan sonra otomobil modelleri içinde yer almayacak olan BMW M5’in Almanya içinde kullanıcılara 129,500 euro’dan teslim edilmesi bekleniyor.[adsx]