Bitcoin Nasıl Alınır ? Nereden Alınır ?

bitcoin nasıl alınır Bitcoin Nasıl Alınır ? Nereden Alınır ? 2563daef3c83db18629acd8d6ccdc6ec624978ad

Tüm dünya sanal para birimi Bitcoin ile kasıp kavrulurken, bende bu noktaya değinerek Bitcoin Nasıl Alınır ? Nereden Alınır ? başlıkları altında açıklama yapma gereği hissettim. Dünya ölüyü diriyi gömdü gözü Bitcoin’e dikti. Tabii ki hak vermekte lazım bu zamana kadar hangi borsa birimi %1000 kar ettirmiştir.

Sizlere Bitcoin’in dedesinden ninesinden bahsetmeyeceğim, çıkış tarihi vs bunlar bizi pek ilgilendirmiyor. Bitcoin almayı kafaya koyduysanız zaten bunlar hakkında araştırma kesinlikle yapmışsınızdır diye düşünüyorum. Bitcoin alım ve satımı için bir sürü aracı site bulunmaktadır. Yabancı çok güvenilir ve gayet hızlı yapan siteler bulunmakta ancak bu makalemde sizlere Türk Bitcoin satan sitelerden bahsedeceğim ve birinin üzerinde anlatım yapacağım.

Türkiye’de Bitcoin Hangi Sitelerden Alınabilir ?

  1. https://koineks.com/
  2. https://www.paribu.com/
  3. https://bitturk.com/
  4. https://www.btcturk.com/

Sizler için listelediğim bu siteler güvenebileceğiniz kurumsal anlamda işlem yapan sitelerdir. Bunlarında dışında illa ki birçok site vardır ancak sizlere şiddetli tavsiyem bunların dışında bir siteden alım yapacaksanız iyice araştırın derim. Çünkü işin dolandırıcılık kısmı burada başlıyor. Google reklamlarına falan çok aldanmayın. Dolandırarak milyarlar kazanmayı hedefleyen insanlar google’a üç beş liraya reklam vermekten hiç çekinmezler.

Yukarıdaki siteleri birbirinden güzel işlem yapan sitelerdir. Btcturk ilk adını ilk duyuran girişimdir. Kullanıcılar hangi sitelerden alıyor derseniz. Genelde Paribu, Koineks ve Btcturk kullanılmaktadır. Bu üç site bir yarış içerisindedir.

Bu makalemde sizlere içlerinde en basit olan ve son zamanlarda adını sıkça duyuran Paribu üzerinden Bitcoin almayı anlatacağım. Diğer siteleri ilerleyen yazılarda tek tek anlatacağım. Tek tek açıklama yaptım ve fotoğraflar koydum. Yazı biraz uzun diye gözünüz korkmasın almak ve satmak gerçekten çok basit.

Paribu’dan Nasıl Bitcoin Alınır?

Hemen https://www.paribu.com adresine giriş yapıyoruz. Daha sonra aşağıda fotoğrafta görmüş olduğunuz Formu doğru ve eksiksiz bir şekilde dolduruyoruz. Özellikle telefon numaranıza çok dikkat edin.

Paribu'dan Bitcoin Nasıl Alınır bitcoin nasıl alınır Bitcoin Nasıl Alınır ? Nereden Alınır ? paribu 1 1024x483

Paribu’dan Bitcoin Nasıl Alınır ? Adım 1

Telefonunuza SMS olarak gönderilen doğrulama kodunu girin.

Paribu'dan Bitcoin Nasıl Alınır bitcoin nasıl alınır Bitcoin Nasıl Alınır ? Nereden Alınır ? paribu 2 1024x499

Paribu’dan Bitcoin Nasıl Alınır? Adım 2

Hesabınız Oluşturuldu yazısı karşımıza çıktıktan sonra sitenin anasayfasına giriş yapmış olacağız. Altta  yer alan fotoğraftaki gibi bir anasayfa.

Paribu'dan Bitcoin Nasıl Alınır bitcoin nasıl alınır Bitcoin Nasıl Alınır ? Nereden Alınır ? paribu 3 1024x448

Paribu’dan Bitcoin Nasıl Alınır? Adım 3

Sitenin sağ üst köşesinde Ad ve Soyadımızın yazdığı yere tıklıyoruz ve Hesap Ayarları’na giriş yapıyoruz.

Paribu'dan Bitcoin Nasıl Alınır? bitcoin nasıl alınır Bitcoin Nasıl Alınır ? Nereden Alınır ? paribu 4 1024x444

Paribu’dan Bitcoin Nasıl Alınır? Adım 4

 

Karşımıza çıkan sayfada yer alan Hesap Ayarları yazısına tıklıyoruz. Bunu yapma sebebimiz Paribu’dan yüklü miktarda sağlam iş yapmak istiyorsanız kimlik doğrulaması yapmamız gerekir. Kimlik doğrulaması yaptıktan sonra Paribu’nun aldığı komisyonlarda çok ciddi azalma olmaktadır. O yüzden alım yapmadan önce kesinlikle kimlik doğrulaması yapınız. Fotoğrafta gördüğünüz gibi Hesap Durumu’na tıkladıktan sonra en altta Belgeleri Yüklemek İçin Tıklayınız yazısına tıklayarak. Kimlik ya da ehliyetimizin arkalı önlü fotoğrafını yüklüyoruz.[ads2]

Önemli: Kimlikleri yükledikten sonra yoğunluğa bağlı olarak değişmekle birlikte yaklaşık 24 saat içerisinde hesabınız onaylanıyor ve onaylandığına dair SMS ile bilgilendirme yapılıyor. Çok kısa sürede de onaylanabilir ya da biraz daha uzun sürebilir.

 

Paribu'dan Bitcoin Nasıl Alınır bitcoin nasıl alınır Bitcoin Nasıl Alınır ? Nereden Alınır ? paribu 5 1024x564

Paribu’dan Bitcoin Nasıl Alınır? Adım 5

 

Hesabınız onaylandıktan sonra Hesap Durumu’na tekrar girdiğinizde aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi hesabınızın onaylı olduğunu göreceksiniz.

 

Paribu'dan Bitcoin Nasıl Alınır bitcoin nasıl alınır Bitcoin Nasıl Alınır ? Nereden Alınır ? paribu 6 1024x564

Paribu’dan Bitcoin Nasıl Alınır Adım 6

 

Paribu.com’da üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra şimdi sıra geldi para yatırarak Bitcoin almaya. Sitede yukarıdaki menüden TL İŞLEMLERİ’ne tıklıyoruz.

 

Paribu'dan Bitcoin Nasıl Alınır bitcoin nasıl alınır Bitcoin Nasıl Alınır ? Nereden Alınır ? paribu 7 1024x450

Paribu’dan Bitcoin Nasıl Alınır? Adım 7

 

Yukarıda görmüş olduğunuz kısıma yatırmak istediğiniz para miktarını yazarak BİLDİRİM GÖNDER butonuna tıklıyorsunuz.

Çok Önemli: Bildirim gönderdikten sonra sistem sizlere otomatik olarak bir İBAN numarası, Şirket Adı ve Para gönderirken açıklama kısmına yazmanız gereken KOD’u size gösterecek. Para gönderirken Şirketin adını, İBAN numarasını ve açıklama kısmına yazılması gereken kodu eksiksiz ve doğru bir şekilde yazmanız gerekmekte, açıklama kısmına yazılacak kod gerçekten önemli eğer yazmazsanız para hesabınıza geçmez. Diğer bir önemli husus ise Paribu hesabı kimin üzerine ise o kişinin banka hesabından para göndermeniz şart. Arkadaşının hesabından falan para gönderme çünkü kabul etmiyorlar. ATM’den para yatırma işlemi de kabul edilmemektedir.

İşte bahsettiğim bildirim ekranınız. Bilgiler aşağıda gördüğünüz gibi yazmakta ve site zaten sizlere detaylı açıklamaları her yerde veriyor.

 

Paribu'dan Bitcoin Nasıl Alınır bitcoin nasıl alınır Bitcoin Nasıl Alınır ? Nereden Alınır ? paribu 8 1024x446

Paribu’dan Bitcoin Nasıl Alınır? Adım 8

 

Yukarıda bildirim ekranında TAMAM’a basıp kapattıktan sonra, Yine TL İŞLEMLERİ menüsüne tıkladığınızda alt tarafta size bilgileri tekrar göstermektedir.  Hani bildirim ekranı geldi ben not etmeden kapattım falan diye korkmayın.

Dikkat: Siz parayı yatırdıktan sonra birkaç dakika bekleyin para hesabınızda tanımlanmış olur.

En son olarak sitenin yukarısında yer alan menüden  Kolay Alış-Satış yazısına tıklıyoruz. Gelen ekranda kaç TL’lik almak istiyorsanız yazıyor ve alıyorsunuz. Aynı şekilde satmak isterseniz BTC SAT’a tıklıyorsunuz.

 

Paribu'dan Bitcoin Nasıl Alınır bitcoin nasıl alınır Bitcoin Nasıl Alınır ? Nereden Alınır ? paribu 9 1024x430

Paribu’dan Bitcoin Nasıl Alınır? Adım 9

 

Tüm bunları yaptıktan sonra sizinde artık Bitcoininiz var. Bitcoin hakkında daha detaylı bilgileri ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağım

Selametle…

BİTCOİN İLE İLGİLİ TÜM TARTIŞMALAR VE YARDIM KONULARI BİLGEDEFTERİ FORUM’DA YERİNİ ALDI. FORUMA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.