Bitcoin Düşerken, Ripple Değerini Katlıyor

ripple yükseliyor bitcoin Bitcoin Düşerken, Ripple Değerini Katlıyor ripple y  kseliyor

Güney Kore’den gelen açıklamaların ardından Bitcoin düşüşünü sürdürüyor. Güney Kore Bitcoin hakkında yaptığı olumsuz açıklamalar ve soğuk yaklaşımları nedeniyle çok ani ve devamlı düşüşler yaşıyor. Gün içerisinde -+10 şeklinde aşırı istikrarsız değerlerde dalgalanan Bitcoin yatırımcılarını korkutuyor.

Bitcoin bu derece düşerken, Ripple ise son 24 saatte %14 artış gösterdi. Ripple’nin bu yükselişi sayesinde değeri 56 milyon doları aştı. Bu yükseliş ile birlikte Bitcoin ve Ethereum ardından 3. sıraya yükseldi.

Ripple Artışını Japonya Sağladı

Ripple’daki bu yükselişi Japonya’dan gelen haberler destekledi. Tokyo merkezli finans şirketi SBI Holdings ve bünyesindeki şirketler ile bazı Japon Kredi Kartı şirketleri blokchain teknolojisini kullanmaları için bir “konsorsiyum” kurulmasını kararlaştırdı. Bu haber sonrası Ripple uçuşa geçti.

Ripple Destekçileri Çoğalıyor

Ripple şirketinin söylemlerine göre American Express ve Santander’de ABD ve Birleşik Krallık arasındaki ödemelerde Ripple kullanmak için çalışmalarını devam ettiriyor. Türkiye’den de Akbank Ripple altyapısı kurmaya hazırlandığını açıklamıştı.