Binance’ye Erişim Neden Kesildi ?

Binance'ye Erişim Neden Kesildi ? Binance'ye Erişim Neden Kesildi Binance’ye Erişim Neden Kesildi ? 23584102 10155167717567615 1815997961 o

Binance kullanıcılarının büyük endişelere kapılması ve uyku uyuyamamasını sağlayan sorun hakkında Twitter’da birçok iddia ortaya atıldı.

En büyük ve en güvenilir Coin Borsalarından biri olan Binance’ye 08.02.2018 ve 09.02.2018 tarihleri arasında ortalama 12 saat süren bir erişim sorunu oldu. 6 Milyonu geçkin kullanıcıya sahip olan Binance’deki bu erişim sorunu kullanıcılarının büyük endişelere düşmesine neden oldu. Erişimin kesilmesinin ardından ortaya atılan iddialarda çok korkutucu durumdaydı ve yetkililerden mantıklı açıklama gelmemişti.

Özellikle Bitcoin hırsızlık ve Hack olaylarının son zamanlarda gündemde olması nedeniyle Binance’ye erişim kesilince Binance Kullanıcılarının aklına ilk gelen Hack girişimi ve paralarının çalınması ihtimaliydi. Yetkililerden tam anlamıyla açıklama gelmese de kullanıcılar oldukça tedirgindi.

Ortalama 12 saat süren erişim sorununun ardından Binance yetkilisinden DDOS saldırısı olduğu yönünde açıklama geldi ve saldırı püskürtülerek sistem normale döndü.

Binance aldığı güvenlik önlemleri nedeniyle, yatırımcıların göz bebeği lakin her sistem mutlaka saldırıya maruz kalmakta. Binance’ye yapılan bu saldırı sonrası toparlanması gerçekten çok uzun sürdü.

Twitter’da Binance’ye saldırı yapıldığı ihtimalini dahi aklından geçirmek istemeyen birçok kullanıcı Hack Saldırısı Değil DATABASE problemi şeklinde paylaşımlarla kendileri gibi diğer yatırımcılarında içini ferahlatmaya çalıştı ancak Binance’ye bir saldırı yapıldığı gerçeği değişmedi.

Binance Hacklendi Mi ?

08.02.2018 ve 09.02.2018 tarihleri arasında Binance erişim problemi olmasının sebebi yetkililerinde yaptığı açıklama gibi DDOS saldırısıdır.

Peki ya DDOS saldırısı Hack midir ?

Siteyi ele geçirmek ile siteye erişimi kesmek aynı anlamı taşımadığı gibi DDOS saldırısı bir Hacklenme olayı DEĞİLDİR.

DDOS Nedir ?

DDOS (Distributed Denial of Service – Dağınık Hizmet Engelleme) saldırısı birden çok bilgisayarın güçlerini birleştirerek tek bir noktaya aynı anda saldırmasıdır. Birlikten kuvvet doğar mantığı ile yapılan bu saldırıda güçlü olan daima kazanır.

DDOS saldırısının amacı varolan hedefin bağlantılarını yavaşlatmak, kesmek ya da hizmet vermesini engellemektir. Bu saldırı sonucu hiçbir veri ele geçiremezsiniz. Sadece verilen hizmeti keserek hedeflenen site Maddi ve Manevi zarara uğratılır.

Binance’ye yapılan DDOS saldırısı güçlü bir saldırı olması nedeniyle çok uzun süre erişimi kesmeyi başardı. Erişim yapılamayan süre zarfından sitede al-sat işlemleri ya da para yatırma işlemleri yapılamadığından Binance büyük bir zarara uğradı.

[ads2]