Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

Woocommerce Ürün Ağırlığına Göre Kargo Hesaplama

ERROR: [junit:junit:4.12] Çözümü

Avustralya’da Bankalar Kripto Para Hesaplarını Donduruyor

Kripto Paralar 3 Ocak, 16:24'de eklendi 1695 Görüntülenme

Sydney Mornin Herald’da yer alan Kripto Para haberlerine göre National Australia Bank, ANZ, Commonwealth Bank of Australia ve Westpac Bankin Corporation gibi büyük bankaların Kripto Para Borsasına (CoinJar, CoinSpot, CoinBase ve BTC Markets) para transferi yapan tüm müşterilerinin hesaplarını dondurdu.

Avustralya bankaların konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadan gerçekleştirdiği bu dondurma işlemini Para Traderi ve aynı zamanda Youtuber ola Alex Saunders Twitter hesabından duyurdu.

Alex Saunders’in Twitter’da durumu dile getirmesinin ardından Avustralya bankaları hemen açıklama yaptı. Ancak yapılan açıklamada Kripto Para borsasına para transferi yapan müşterilere yapılan dondurma işlemini ne doğruladılar ne de yalanladılar.

ANZ Bankasının sözcüsü ‘Bankamız müşterilerinin ditijal para birimlerini almalarını yasaklamıyor’ dedi.

Commonwealth Bank 2017 yılında yaptığı açıklamada ise ‘Online bankacılık üzerinden kripto para işlemleri yapılması yasaklandı. Çünkü paraların gönderildiği hesaplar daha önce yolsuzluklara karışmış hesaplar ya da Bitcoin ve diğer dijital para birimlerine yatırım yapmak amacıyla kullanılan hesaplar’ denildi.

Commonwealth Bank sonra tekrar bir açıklama yaparak; ‘Bankamızın müşterileri, bizim şartlarımıza ve yasal yükümlülüklere uyduğu sürece kripto para birimlerine yatırım yapabili’ denildi. Westpac ise ”Transferin kaynağını belirleyemiyorsak, Avustralya kara para ile mücadele yasası kapsamında hareket etmek zorundayız” diye uyarı yapıldı

Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
download udemy paid course for free
download huawei firmware
Premium WordPress Themes Download
udemy paid course free download
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...