Apple Watch 2 Sürprizle Dönüyor!

Apple Watch 2 Sürprizle Dönüyor! Apple Watch 2 Sürprizle Dönüyor! apple watch sport watches apple 101466 3840x2400

Bir süredir yeni haberler ile gelmesi beklenen Apple Watch 2 nihayet göründü. Ekran teknolojisini değiştirmesi ile gündemde olan cihazla ilgili detaylar haberimizde.

Apple ürettiği saatlerdeki teknolojiyle ilgili yeni adımlar atmanın eşiğinde. Micro-LED teknolojisiyle saatlerini bütünleştirmeyi düşünen şirketin bunu tam olarak ne zaman gerçekleştireceği ise merak ediliyor.
Apple Watch 2 duyurulduğu üzere önümüzdeki eylül ayında meraklılarının beğenisine sunulacak. Micro-LED ekranın ise maalesef bu tanıtımda yer almayacağı konuşulanlar arasında. İddialar ise 2017 yılında söz konusu değişimin yaşanacağını gösteriyor.
Halihazırda Apple tarafından üretilen saatlerde OLED ekran teknolojisine yer veriliyor. Tayvan merkezli haber kaynakları ise 2017 yılında yeniliklerin yaşanacağını, Micro-LED ekran kullanılacağını söylüyor. Elbette iddialarının önemli bir bilgiye dayandığını söylemek mümkün. Apple 2014 senesinde Tayvanlı LuxVue şirketini satın almıştı. Şirketin ise Micro-LED teknolojisi üzerinde çalıştığı biliniyordu. Dolayısıyla gelecek seneden itibaren Apple Watch 2 için Micro-LED ekran üretmeye başlayacağı düşünülüyor.

Apple Watch 2 Sürprizle Dönüyor! Apple Watch 2 Sürprizle Dönüyor! Apple Watch 2 Sürprizle Dönüyor! apple watch

Apple Watch 2 Sürprizle Dönüyor!

Micro-LED teknolojisi gelecek için umut vaat ediyor diyebiliriz zira metrenin milyonda biri kalınlığa sahip olması sonucunda oldukça narin bir yapısı bulunuyor. Böylelikle arka aydınlatma kullanılmasına da gerek kalmıyor. Apple Watch 2‘de tercih edildiği takdirde pil süresi kullanıcıları mutlu edecek.
Düşük enerji tüketimi, ince ve hafif yapıları ile dikkat çeken, renk açısından iyi bir hizmet sağlayan OLED ekranlar ise son yıllarda kullanılmaya başlandı. Kullanıcılar tarafından sevilen ekranların tek sorunu bir süre sonra parlaklığında azalma olmasıydı. Micro-LED teknolojisi ise renk ve parlaklık açısından OLED ekrandan daha iyi durumda. Ancak Micro-LED için bir süre daha beklenmesi gerekecek. Üretim aşaması henüz tamamlanmayan teknoloji yüksek ücretli olması sebebiyle iPhone ve iPad modellerinde kullanılmayacak. Apple‘ın bu konudaki çalışmalara hız vermesi sonucunda yakın bir gelecekte uygun fiyatlı Micro-LED teknolojisiyle buluşabiliriz.