Apple Arabasının Geleceği Ne Olacak?

Apple Arabasının Geleceği Ne Olacak? Apple Arabasının Geleceği Ne Olacak? apple car da steave jobs un fikriymis 2019 da geliyor 34259

Genellikle akıllı telefon ve tablet modelleriyle gündeme gelen Apple, araba projesini ne şekilde değerlendirecek? Konuya ait son bilgiler haberimizde.

Apple son zamanlarda iPhone 7 modeliyle gündeme gelse de şirketin teknoloji alanından otomotiv sektörüne geçme gibi bir projesinin bulunduğuda iddia ediliyordu. Apple arabası ile ilgili ortaya atılan son iddialar ise projenin ya tamam ya devam aşamasına geldiği oldu.

Şirket tarafından üretilmesi planlanan araba projesinin adı Project Titan olarak belirlenmişti. Gelen haberler ise Apple’ın konuya dair tereddütlerinin olduğu yönünde. Arabanın üretim aşamasında görevli olan ekibe şirket tarafından 2017 yılının sonuna dek süre verildiği konuşuluyor. Sebebi ise oto pilot özelliğini uygulayabilecekler mi uygulayamayacaklar mı sorusunun cevabını bulmak.

apple Apple Arabasının Geleceği Ne Olacak? Apple Arabasının Geleceği Ne Olacak? apple 1024x492

Alınacak sonuçların Apple’ın kendi arabasını üretme planlarını etkileyeceği söyleniyor. Ancak geri planda Apple cephesinde araba üretimi konusunda henüz net bir kararın olmadığı da konuşuluyor. Yine de şu an için üzerinde çalışılan konular ile geleceğe yönelik yatırımların temeli oluşturuluyor diyebiliriz. Yani Apple ilerleyen zamanlarda otomotiv sektörüne giriş yapabilir hatta bunun için bir iş ortaklığına da yönelebilir.

Apple tarafından kurulan ekipte bin kişinin çalıştığı, ekibin öncelikleri arasında otonom sürüş özelliklerine dair programların ve simülatörlerin yer aldığı iddia ediliyor.

Peki, Apple şirketinin kendi aracını üretme konusundaki çekincelerinin temel nedeni ne? Aslında bu sorunun cevabı birden fazla zira şirket içindeki anlaşmazlıklar sonucunda bir türlü ortak karara varılamıyor diyebiliriz. İlk başlarda ekibin kaptanı olan Steve Zadesky istifa etmişti. Daha sonrasında ise Bob Mansfield görev başına geçmiş, otomotiv sektörünün önce markalarından biri olan Tesla’ya karşı bir hamle yapmak yerine oto pilot platformu oluşturmaya yönelmişti. Dolayısıyla yaşanan bu karışıklık Apple’ın araba üretme konusundaki kararsızlığını ortaya çıkarmış oldu. Apple’ın arabası için 2020 yılı işaret edilse de henüz ortada kesin bir bilgi bulunmuyor.