Android Yeni Bir İşlev Kazandı

android play store android play store Android Yeni Bir İşlev Kazandı play store icon moto x2

Google yeni uygulaması ile Android’e bir özellik daha ekledi. Andorid yeni bir işlev kazandı ve artık google play’e bağlılık ortadan kalkıyor. Google attığı adım sayesinde artık kullanıcılarını google play’e bağlı olmaktan ve bir uygulama edinebilmek için google play store giriş yapmayı gerektiren uğraştırıcı işlemleri ortadan kaldırmak için çalışmayı başlattı.

Andorid’e artık uygulama yüklemek için Play Store’ye bağlı kalmayacaksınız. Play Store kullanmadan uygulama ve oyunları android cihazınıza kolayca indirebileceksiniz. Google arama motoruna yeni entegre ettiği sistem sayesinde arama motoru üzerinden arama yapıldığında ilgili arama terimi ile uygulama ve oyunu anında indirme imkanı sunuyor.

Önceden arama yaptığınızda ve uygulamayı bulduğunuzda tıkladığınız an sizi play store’ye yönlendiriyor ve uygulamayı oradan indirmeniz gerekiyordu. Yeni sistem sayesinde artık yönlendirme olayı iptal. Arama sonucu içerisinde anında Play Store’ye yönlendirme olmadan indirme yapabiliyorsunuz. Sistem şimdilik Google uygulaması üzerinden yapılan aramaları kapsıyor. Yani chrome üzerinden arama yaparsanız yine eskisi gibi yönlendirme işlemi yaparak uygulama indirebilirsiniz.

 

 

android play store android play store Android Yeni Bir İşlev Kazandı play store icon moto x2 300x225

android play store

[ads1]