Amazon Siparişleri Sürücüsüz Otomobiller İle Teslim Edecek!

amazon siparişleri sürücüsüz otomobiller İle teslim edecek! Amazon Siparişleri Sürücüsüz Otomobiller İle Teslim Edecek! Amazon Consulting Services

Alışveriş denildiğinde akla gelen internet sitelerinden birisi hiç kuşkusuz Amazon olacaktır. Avrupa ve Amerikanın sıklıkla tercih ettiği site, ürünleri en kısa sürede müşterilerine ulaştırma ve memnuniyet esaslı olarak çalışmalarını sürdürüyor. Amazon.com ile  ilgili son gelişme ulaştırma servisine yönelik oldu. Şirket yetkililerinin aldığı karar sonucunda siparişlerin sürücüsüz otomobil aracılığı ile adreslere gönderilmesi amaçlanıyor. Bu anlamda ilk adım atıldı ve test sürüşlerine Hyundai marka otomobiller ile başlandı.

Aslında bu haber bir süredir bekleniyordu çünkü şirketten yapılan açıklamada teknoloji ürünlerinin siparişleri ulaştırmada daha fazla tercih edileceği, özellikle insansız hava aracı ve sürücüsüz otomobillerin ön planda tutulacağı söylenmişti. Hizmetin ise 2017 yılı ile beraber verilmeye başlanacağına dair bir bilgide duyurulmuştu.

Amazon_Paket amazon siparişleri sürücüsüz otomobiller İle teslim edecek! Amazon Siparişleri Sürücüsüz Otomobiller İle Teslim Edecek! Amazon Paket

Amazon sitesi genel olarak müşterilerin istekleri en kısa zamanda verilen adrese ulaştırmaya büyük önem veriyor. Politikalarını da bu yönde düzenleyen şirketin sürücüsüz otomobilleri kullanarak hizmet verme planına ilişkin test sürüşleri başlatıldı. Kullanılan araçlar ise anlaşma sağlanan Hyundai Elantra araçları oldu.

Amazon şirketinin yetkilileri tarafından yapılan açıklamada test için yapılan sürüşlerin henüz birkaç gündür gerçekleştirildiği belirtildi. Ayrıca araçlar her zaman değil belli aralıklarda çalışmalarını gerçekleştirecekler. Saat aralıkları sabah 9 ile akşam 7 olarak belirlenirken çalışma süresi de en fazla bir saat oldu.

Söz konusu testlerde kullanılacak olan araçların yapılan anlaşma dahilinde Hyundai’den temin edileceğini söylemiştik. Şirketin içerisinde şayet sürücü koltuğuna geçmek isteyenler olursa başvuru yapmaları halinde değerlendirmeye alınacaklar. Amazon şirketinin sürücüsüz otomobiller ile yiyecek teslimatı yapılacağı da konuşulanlar arasında yer aldı.

Aslında sürücüsüz otomobiller teknoloji dünyasına adım atalı çok olmadı. Dolayısıyla haklarında henüz kesin kanılar bulunmuyor. Müşterilerin Amazon şirketince kullanılacak olan bu yöntemi nasıl karşılayacakları bilinmez ama oldukça ilgi çekici olduğunu söyleyebiliriz.