Zenmate SSL Sorununa Çözüm

Zenmate çalışmıyor Zenmate SSL Sorununa Çözüm Zenmate SSL Sorununa Çözüm zenmate baglanti sorunu

Zenmate bir eklenti olarak tarayıcılara kurulması sonrasında kişilerin internet sitelerinde güvenli ve kimliği belirsiz bir şekilde dolaşmasını sağlıyor. Zenmate eklentisi bu işlemi VPN ve Proxy kullanarak gerçekleştiriyor. Ancak bazen SSL bağlantı sorunu yaşayan kullanıcılar oluyor. Bu problem yapılacak bir kaç uygulama ile ortadan kalkabiliyor.

Zenmate SSL Bağlantı Problemi İçin Çözüm Adımları

Protocol Error gibi hata ile karşılaşan kullanıcılar sorunu düzelmek için şu adımları izlemeleri gerekiyor;

  • Ağ ve paylaşım merkezini açarak bağdaştırıcı ayarlarına gelin,
  • Daha sonra WİFİ bağlantınıza sağ tıklayarak TCP/IPV4 yazan kısma gelin,
  • Açılan pencerede DNS kısmında bulunan bilgileri silin,
  • Daha sonra Google Chrome açarak URL butonuna Chrome://settings/ yazıp adrese gidin,
  • Gelen pencerede gizlilik bölümüne girerek tarama verilerini silin,

Yapacağınız bu işlem sonrasında Zenmate bağlantı problemi ortadan kalmış olur. Ancak yine de bu problemi yaşamaya devam eden kişiler varsa bilgisayarlarında bulunan ikinci bir VPN programını kaldırmaları gerekiyor. Zenmate halihazırda VPN ve Proxy kullandığı için ikinci bir VPN programı her ikisinin de doğru çalışmamasına neden olur.

Zenmate Eklentisi

Zenmate’yi eklenti olarak bilgisayarınıza kurduktan sonra kullanabilmeniz için bir üyelik oluşturmanız gerekiyor. Eklentinin ayarlar kısmında Proxy bölümüne gelince istediğiniz ülkeyi seçerek sitelere hangi ülkeden bağlanmak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Eklenti ücretsiz versiyonunu kullanıcılara sunduğu gibi ücretli versiyonu ile de oldukça fazla özelliği aktif hale getirmenizi sağlıyor.

internette gizli dolaşım Zenmate SSL Sorununa Çözüm Zenmate SSL Sorununa Çözüm zenmate kurulumu 1024x576

Zenmate Görünmez Yapar Mı?

Bu eklenti sizin internet sitelerinde gizli dolaşma imkanı bulmanızı sağlar. Ancak sanal dünyada bir bilişim suçu işlemeniz halinde yerinizin rahatlıkla bulunacağını bilmeniz gerekiyor. Bu uygulamanın amacı site sahiplerinin sizin ip adresinizi ve konumunuzu görmesini engelliyor. Böylece siteye farklı bir ülke yada ip üzerinden girerek sizin girdiğinizi görmesini istemediğiniz kişilere karşı önlem almış oluyorsunuz.[ads2]

Eklenti ile internete bağlandığınızda sizin tüm bilgilerinizin şifrelenmesini sağlar bu sayede karşı taraf için belirsiz bir kimliğe sahip olursunuz. Eklentinin Premium versiyonunu almanız size bir çok özelliği açacaktır ancak en çok kullanılacak özellik erişemediğiniz web sitelerine ulaşmanızı sağlıyor. Genel olarak VPN programları içerisinde daha iyi özelliklere sahip olanların var olduğunu bilmenizde fayda var.