Youtube Video Kalitesiyle İlgili Yeni Güncelleme Yaptı

bilgedefteri youtube güncelleme youtube Youtube Video Kalitesiyle İlgili Yeni Güncelleme Yaptı bilgedefteri youtube g  ncelleme

Youtube, video kalitesiyle ilgili yeni bir güncellemesini bugünden itibaren kullanıcılarına sundu. Youtube’da kaliteli video izlemeyi seven kullanıcılar için yeni güncelleme geldi.

Yapılan yeni güncelleme ile kaliteli videolar izlemeyi seven kullanıcılar için, kalite sıralamasında en üst sıraya (2160p 4K) eklenirken, en alt sıraya ise (144p) eklendi. Yapılan güncelleme ile artık video kalite sıralaması en üstte en kaliteli görüntü yer alacak.

Özellikle mobil kullanıcılar bu duruma çok dikkat etmesi gerekiyor. Artık en üst sırada en kaliteli görüntü yer aldığı için otomatik olarak en kaliteli sürümden izlemeye başlıyorsunuz. Siz WİFİ’de bağlı olduğunuzu zannederken mobil veriden milyon milyar MB’larınız gidebilir.

Mobil kullanıcılar için Youtube Video Kalitelerinin dakika başına harcadığı internet bilgisini aşağıdaki resimde sizlere sunuyorum. Video izlemeden önce kaba bir hesap yaparak kaç MB internetinizin gideceğini hesaplayabilirsiniz.

Youtube Video Kalitelerinin İnternet Harcamaları youtube Youtube Video Kalitesiyle İlgili Yeni Güncelleme Yaptı youtube video boyutlar

Youtube Video Kalitelerinin İnternet Harcamaları

Youtube’un yaptığı bu güncelleme ilk başta saçma gelebilir ancak 5G teknolojisinin denendiği bu dönemde, 5G için yatırım çalışmaları olduğu açıkça ortada.

Selametle…