Yurtdışından Ürün Getirme Limiti 2015

Yurtdışından Ürün Getirme Limiti 2015 yurtdışından ürün getirme limiti Yurtdışından Ürün Getirme Limiti 2015 e ticaret teknik ozellikler

Merhaba arkadaşlar, yurtdışından ürün getirme limiti 2015 tarihinde önemli değişiklikler oldu. Daha önceki konumuzda sizlere bir değişiklikten bahsetmiştim. Şimdi ise karanlık olan asıl noktaya değinmek istiyorum.

Yurtdışından ürün getirme limiti üzerinde yapılan değişiklikler gerçekten çok güzel olmuş. İş yeri sahibi arkadaşlar ufak ticaretler yapmak istiyorlar ise kesinlikle bunu değerlendirmeleri gerekmektedir. Daha önceki konumuzda 10 adet üzeri alışverişlerin yurtdışından ürün getirme limiti olduğun söylemiştik. daha fazlası ticari anlam ifade ettiğinden dolayı vergi ödenmesi gerekiyor idi. yurtdışından ürün getirme limitinde yapılan bu önemli değişiklik artık bu sınırlamayı kaldırıyor. Hem yıllık alışveriş sınırı hem de ürün adet sayısında sınırın kaldırılması çok güzel bir gelişme.

[ads1]

Daha önceki konularda verdiğimiz bilgilerde bu tür değişiklikler olmuştur. Bilginin kaynağı resmidir. Daha önceki konuda da olduğu gibi bilgi edinme hakkını kullanarak sorduğum cevaba biraz geçte olsa çok güzel bir cevap vermişler. Bu hakkımız sayesinde kulaktan dolma sağdan soldan öğrenilen bilgiler tamamen geçersiz olmuştur.

 

İşte Gümrük ve Ticaret Bakanlığından Yurtdışından Ürün Getirme Limiti hakkında sorumuza cevap,

Bu çerçevede, dilekçeniz konusu eşya değerinin 75 Avro altında olması halinde, eşyanın ticari miktar ve mahiyette olup olmadığına bakılmaksızın, eşya gümrük vergilerinden muaf olarak tarafınıza ulaşacaktır. Öte yandan, 75 Avro’nun üzerinde bulunan, bir gerçek kişiye gelen ve ticari nitelikte olmayan eşyanın posta yolu ile gelmesi halinde şehrinizde bulunan posta idaresi veya gümrük müdürlüğüne başvurmanız ve yukarıda belirtilen vergiyi ödeyerek eşyayı almanız gerekecektir. Aynı eşyanın hızlı kargo yolu ile gelmesi halinde ise bu firmalar vergi tahsilatını yaparak eşyayı adrese teslim etmektedirler. Posta ve hızlı kargo yoluyla gelen eşyanın vergilendirilmesinde, kargo ücreti dikkate alınmamaktadır. Eşyanın kıymeti ise, ibraz edilen faturaya, satış fişine veya eşya bedelinin ödendiğine ilişkin belgeye göre belirlenir. Bu tür belge ibraz edilememesi veya ibraz edilen belgede kayıtlı kıymetin düşük bulunması halinde, eşyanın kıymeti gümrük idaresince belirlenir.[adsx]

Ayrıca, muafiyetten faydalanmanın bir sınırı olmamakla birlikte, muafiyetin aynı kişi tarafından kullanılmasının süreklilik arz ettiğinin tespiti halinde muafiyetin kullanımına sınırlama getirilebilir.

 

Şeklinde çok güzel ve açıklayıcı bir cevap verilmiştir. Artık arkadaşlar butik ve aksesuar olarak istedikleri kadar ürün getirebileceklerdir.

Yurtdışından ürün getirme limiti 2015 yılında bu şekildedir. Sorunuz varsa yorum kısmından çekinmeden sorabilirsiniz.

Selametle…