Aras Kargo, Alibaba ve Aliexpress Kargolarını 5 Günde Teslim Edecek

Aras Kargo, Alibaba ve Aliexpress Kargolarını 5 Günde Teslim Edecek aras kargo alibaba ve aliexpress anlaşması Aras Kargo, Alibaba ve Aliexpress Kargolarını 5 Günde Teslim Edecek aras kargo alibaba ile anlasti

Çinden alışveriş yapmaya bayılan kesim size sesleniyorum. Aras Kargo Alibaba ve Aliexpress ile geçtiğimiz hafta içerisinde anlaşma imzaladı. Bu anlaşma ile birlikte Aliexpress ve Alibaba üzerinden yapılan tüm gönderimleri Aras Kargo üstlendi.

Özellikle son yıllarda Alibaba ve Aliexpress üzerinden yapılan alışverişler hafife alınmayacak boyutlara ulaştı. Yurtiçi alışverişe yaklaşmış olabileceği üzerinde duruluyor. Hal böyle olunca Çin’den ürün getirmede mükemmel bir yatırım ve kazanç fırsatı yatıyor. Aras Kargo ise bu durumu uzun zaman incelemiş görünüyor ki hiç tereddüt etmeden Alibaba ile anlaşmak için masaya oturdu.

Çin’den alışveriş yapmanın en büyük sıkıntısı 20 ile 30 gün arasında kargoların ulaşmasıydı. Hatta ve hatta 2-3 ayı bulan kargolar bile vardı. Hal böyle olunca kargo yolu gözlemekten başka elimizden bir şey gelmiyordu.

Aras Kargo Ditijal Dönüşüm adlı basın toplantısında Alibaba ve Aliexpress ile anlaştığını ve kargoların 5 iş günü içerisinde sahiplerine ulaştırılacağını duyurdu. Bu konuda büyük bir yatırma imza atan Aras Kargo transfer merkezinin teknolojik dönüşümüne 30 milyon euro yatırım yapmayı hedefliyor.

Gümrük İşlemlerini Aras Kargo Takip Edecek

Aliexpress ve  Alibaba üzerinden verilen siparişlerin lojistik ve gümrük işlemleri ile tamamen Aras Kargo ilgilenecek. Sipariş esnasında müşteri istediği kargo hızına göre belli bir miktar ödeme yapacak.

Aralık Ayı İtibariyle Başlayabilir

Bu büyük ve mükemmel anlaşmadan sonra Aras Kargo’nun Aralık ayı içerisinde kargo işini üstleneceği öngörülüyor. 3o milyon euro yatırımı ile şirket nezdinde büyüme payını artıran Aras Kargo çok yakın zamanda Aliexpress ve Alibaba üzerinden verilen siparişlerde canlı kargo takip sistemini devreye sokacağını duyurdu.

Biz Yorumluyoruz

Aliexpress ve Alibaba ile yapılan bu anlaşma gerçekten ciddi bir yatırım. İki E-Ticaret devi ile Türkiye’nin böyle bir anlaşmaya gerçekten ihtiyacı vardı. Gümrük ve Lojistik işlerinden tamamen Aras Kargo’nun sorumlu olması, gümrük işlerinde biraz daha esneme yapabileceği kanaatindeyim. Aras Kargo anlaşma yaptı ama kargo fiyatları hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Bakalım kargo fiyatları çok uçuk mu olacak yoksa ideal düzeyde mi ?

Ayrıca, Yurtiçi kargo teslimatlarında bile 5 iş gününü aşan Aras Kargo’nun Çin’deki kargoyu 5 iş gününde teslim etme vaadi vermesi de ayrı bir trajedi.

Dikkat: Bu Büyük Anlaşma ile İlgili Forum’da Tartışma Konusu Başlattık Bekliyoruz