Yandex Reklam Engelleyici Yazılımlara Rakip Olacak!

yandex reklam engelleyici yazılımlara rakip olacak! Yandex Reklam Engelleyici Yazılımlara Rakip Olacak! yandex

İnternette dolaşırken karşımıza çıkan reklamlar bazen canımızı sıkıyor, bazense merak ettiğimiz bir konuyu öğrenmemize yardımcı oluyor. Çoğunluğun ise söz konusu reklamları kapatarak internet gezintilerini devam ettirmesi Yandex’in ilgisini çekmiş olacak ki şirket kullanıcıların tercihlerini araştırma kararı aldı.

İnternet üzerinde yayınlanan reklamlar her geçen gün artıyor. Kullanıcıların kimi bundan çok rahatsız kimi fazla önemsemiyor. Ancak bir gerçek var ki o da birçok kişi bu reklamları engelleme yolunu seçiyor. Yandex’te reklam engelleyici yazılımlara karşı kendi yazılımını geliştiriyor.

Hâlihazırda kullanıcılar için yayınlanmış çok sayıda uygulama mevcut. Bunların arasında internette gezerken karşınıza çıkan reklamları kapatan programlarda var. Yandex ise kendi bakış açısıyla bu yazılımlara rakip olarak kendi uygulamasını oluşturmak için çalışıyor.

600x338YandexBrowser-artik-mobil-cihazlarda yandex reklam engelleyici yazılımlara rakip olacak! Yandex Reklam Engelleyici Yazılımlara Rakip Olacak! 600x338YandexBrowser artik mobil cihazlarda

Yandex’in kullanıcılar için üzerinde çalıştığı uygulamanın detaylarında Android için geliştirildiği yer alıyor. Bununla beraber Yandex.Browser kullanıcıları için bir alfa sürüm hazırlandı ve bu sürüme yeni bir buton eklendi. Buton sayesinde kullanıcılar istemedikleri reklamları kaldırarak işlemlerine devam edebilecekler. Bunun tam olarak diğerlerinden farkı nedir diye soranlar için cevabımız haberin devamında.

Normalde engellenen bir reklama benzer tanıtımlar başka yerlerde karşımıza çıkabilir. Yandex’in geliştireceği yapay zekâya sahip uygulama ile kapattığımız reklamların türü belirlenerek bir daha denk gelmememiz sağlanacak. Böylelikle sürekli aynı sorunla mücadele etmeye de gerek kalmayacak.Tüm bunlar geri dönüş olarak Yandex’e iletilecek. Şirkette dönüşleri değerlendirip reklam verenlerle görüşecek ve kullanıcıya uygun reklamların hazırlanması için görüş alışverişinde bulunacak.

Yandex üzerinde çalıştığı uygulamada kullanacağı yapay zeka ile kullanıcıların internet ortamında daha rahat gezinmelerini sağlamayı amaçlıyor. Tabii aynı zamanda yayıncıların da verdikleri reklamları geliştirmeleri için destekliyor. Karşılıklı memnuniyeti içeren uygulamanın nasıl tepkiler alacağını, butonun gerçekten işe yarayıp yaramayacağını ise ilerleyen zamanlarda göreceğiz.