Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

Woocommerce Ürün Ağırlığına Göre Kargo Hesaplama

ERROR: [junit:junit:4.12] Çözümü

Havuz Malzemeleri ve Havuz Kimyasalları

Yahoo Satılıyor!

Yazılım 25 Temmuz, 15:56'de eklendi 4112 Görüntülenme

Uzun zamandır problemlerle boğuşan ve sıkıntılarını atlatabilmek için türlü yollar deneyen Yahoo için yolun sonu geldi mi?

Arama motorları günümüzün kurtarıcıları arasında yer alıyor. Merak ettiğimiz ve ulaşmak istediğimiz tüm bilgileri kolaylıkla bulabilmemizi sağlayan arama motorları arasında kuşkusuz Yahoo’nun yeri ayrı. En eski isimlerden biri olan şirket bir süredir başındaki sorunlardan kurtulabilmek için yenilikler getirmenin peşindeydi. Ancak tüm denemelerine rağmen istediği olmayan Yahoo gelen haberlere bakılırsa yakın tarihte satılacak gibi görünüyor. Aslında bu şirket için yeni bir gelişme değil zira önceki süreçte satın alınmak için büyük firmalar tarafından kapısı çalınmış fakat işlem gerçekleşmemişti.

Elbette her şeyin bir sonu var ve bu Yahoo içinde geçerli. İddialar şirketi satın almak isteyen ismin ABD’nin büyük firmalarından birisi olan Verizon olduğunu gösteriyor. Rakam olarak ise 5 milyar dolar düşünülüyor.

Yahoo Satılıyor! Yahoo Satılıyor! Yahoo Satılıyor! yahoo 1024x680

Yahoo Satılıyor!

Haberlerin merkezinde yer alan Verizon yakın tarihte AOL’i satın alarak gündeme gelmişti. Yeni projeler geliştirme aşamasında olan şirketin şimdiki hedefinin Yahoo olduğu söyleniyor. 5 milyar doları gözden çıkardığı iddia edilen şirketin Yahoo’yu satın alarak temel internet hizmetleri ve emlak girişimleriyle ilgili konularda kendisini geliştirmek istediğinden bahsediliyor.

Yahoo cephesinde ise durum uzun zamandan beri karışık. Yeni bir CEO ile devam etme kararı alan firma mobil alana yönelik atılımlarıyla yaşadığı krizden kurtulmanın çaresini arıyordu. Vergiyle ilgili büyük sorunları olan Yahoo bir ara ayağa kalkacak gibi göründüyse de maalesef bunu başaramadı. Yapılan değişiklikler bu anlamda yeterli gelmedi.

Verizon ise yaklaşık beş milyar dolara Yahoo’yu satın almayı başarırsa sorunlar çözülecek gibi görünüyor. Tek başına direnebilmek için yoğun çaba sarf eden Yahoo bundan sonra yoluna ABD’nin güçlü şirketlerinden birisi ile devam edebilir.

Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
online free course
download redmi firmware
Download WordPress Themes Free
free download udemy paid course
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...