Google Play Console 14 Gün Test Süreci Nedir ?

Roidhost.com Play Console Kapalı Test Satışı google play console 14 gün test süreci nedir ? Google Play Console 14 Gün Test Süreci Nedir ? playconsole

Değerli geliştirici, geliştirici olmaya aday ya da sadece olaya para olarak yaklaşan arkadaşlar hepinize merhabalar ! Google Play Console 14 Gün Test Süreci herkesin canını sıktı maalesef.

13 Kasım 2023 tarihinden sonra açılan bireysel Play Console hesapları artık 14 günlük test sürecine tabii olma zorunluluğu getirildi. Play Console Geliştirici hesaplarında yayınlanacak olan her uygulama artık 14 gün boyunca en az 20 kullanıcı tarafından test edildikten sonra yayınlanabilecek !

Google Play Console Kapalı Test Süreci Nasıl İşliyor ?

Peki bu işlemler ve işleyiş nasıl olacak ? Öncelikle 13 Kasım 2023 tarihinden sonra açılmış bir geliştirici hesabınız varsa, Play Console hesabınıza yayınlayacağınız uygulamayı Kapalı Test kısmına yüklüyor ve bekliyorsunuz. Kapalı Test uygulamasının onaylanması 3 gün ile 3 ay arasında onay süreci var. Maalesef artık eskisi gibi yeni hesaplar 5 iş günü içerisinde onaylanmıyor. Eğer kısmetiniz varsa 3 gün içerisinde de kapalı test uygulamanız onaylanabilir, eğer yoksa 3 ay kadar da bekleyebilirsiniz. Süreyi kısaltmanın şuan için hiç bir çözümü maalesef yok.

Kapalı test uygulamanız onaylandıktan sonra, Play Console Kapalı Test alanı içerisinde Test Kullanıcıları kısmına en az 20 adet test kullanıcısının E-posta adresini eklemeniz gerekiyor. Siz hangi e-posta adreslerini eklerseniz sadece o adresler uygulamayı Google Play üzerinden indirebiliyor. 20 adet test kullanıcısının eposta adreslerini ekledikten sonra uygulamanın linkini ya da adını test kullanıcısına veriyorsunuz, o da uygulamayı indiriyor ve 14 gün boyunca uygulamayı test ediyor.

14 Günün Sonunda Ne Oluyor ?

14. gün dolduğunda uygulamanızı yayınlamak için bu seferde üretim başvurusu yapıyorsunuz. Başvuru esnasında test süreci hakkında sizden bir form doldurmanız isteniliyor. Formu doldurduktan sonra 1 ile 5 iş günü arasında da Üretim başvurunuz değerlendiriliyor. Üretim başvurusu onaylandıktan sonra uygulamanız Google Play Store’de artık yayınlanıyor ve tüm dünyaya erişime açılıyor. Başvuru formunda test süreci hakkında sizden bilgi istiyor örneği sorular şu şekilde; Test kullanıcılarını bulmak kolay oldu mu, test kullanıcılarını satın mı aldınız yoksa yakın çevreniz mi gibi sorular.

TEST KULLANICILARINI NEREDEN BULABİLİRİM ?

Google Play Console Test kullanıcılarını RoidHost’tan satın alabilirsiniz. Roidhost.com ekibi çok cuzi miktarlar ile tüm test sürecini sizin yerinize yönetiyor ve uygulamayı yayına almanıza yardımcı oluyor. Üstelik Google Play Console’da test kullanıcı satın almak tamamen yasal. Test kullanıcısı işlemlerinin hepsi sorunsuz ve sıkıntısız RoidHost ekibi tarafından yapılıyor.

İşte link

RoidHost Google Play Console Test Kullanıcısı Satın Al