Xiaomi’nin Son Yıldızı Bir Dizüstü Bilgisayar

xiaomi'nin son yıldızı bir dizüstü bilgisayar Xiaomi’nin Son Yıldızı Bir Dizüstü Bilgisayar Xiaomi Laptop

Çin’in teknoloji markalarından Xiaomi ürettiği dizüstü bilgisayarın tanıtımı için gün sayıyor. Yakın zamanda meraklılarının beğenisine sunulacak olan bilgisayarın ismi de merak konusu.
Pekin merkezli Çin’in elektronik firması Xiaomi, Android tabanlı modellerini görücüye çıkararak mobil dünyasına girmiş ve beğeni kazanmıştı. Yenilikleri ile dikkatleri üzerine çeken şirket son günlerde geliştirdiği dizüstü bilgisayar modeli ile gündemde. Bilgisayarın adının Xiaomi Mi Book veya Mi Notenook olması beklenirken piyasaya sürüleceği günde merak ediliyor.

Xiaomi bugüne dek ürettiği cihazlarla adından sıkça söz ettirmişti. Son gelen haberler Apple‘a rakip olacak bir telefon modeli üzerinde çalışıldığı yönündeydi. 4.3 inçlik ekrana sahip olacağı iddia edilen telefon 720p çözünürlük sunacak. Snapdragon 820 işlemcinin kullanılacağı cihazın güçlü bir Android model olması bekleniyor.

Xiaomi'nin Son Yıldızı Bir Dizüstü Bilgisayar xiaomi'nin son yıldızı bir dizüstü bilgisayar Xiaomi’nin Son Yıldızı Bir Dizüstü Bilgisayar xiaomi laptop leaked

Xiaomi’nin Son Yıldızı Bir Dizüstü Bilgisayar

Bütün bu sızan bilgilerin arasında bir de dizüstü bilgisayar çözümü ile karşımıza çıkan Xiaomi, bir süredir üzerinde çalıştığı bilgisayara dair son hazırlıklarını yapıyor.
Peki Xiaomi dizüstü bilgisayarını ne zaman tanıtacak? Weibo sitesinde paylaşılan son bilgiler tarih olarak temmuz ayını işaret ediyor. Kısa zaman içerisinde de satışına başlanması planlanıyor.
Xiaomi Dizüstü bilgisayar ile ilgili gelen diğer ayrıntılar ise şöyle: işletim sistemi olarak Windows 10 kullanılacak ve ekranı yaklaşık olarak 13 inçlik bir büyüklüğe sahip olacak. RAM kısmında 8GB’lık bir oran düşünülmüş, bununla beraber Intel‘in Core i5 ve Core i7 işlemcilerinden destek alınacak.


Tahmin edilen ismiyle Mi Notebook veya Mi Book tasarım konusunda da iddialı. Metal aksamın kullanılacağı bilgisayar modeli kullanıcıların beğenisine sunulacak. Fiyat etiketinde ise 450 dolar yazacağına dair söylentiler mevcut.
Pekin merkezli şirketin geliştirdiği cihazlar için sıkı bir hazırlık süreci geçirmesi, titizlikle çalışması ve başarılı ürünler ortaya koyması sonucunda teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden olmaya devam edecek gibi görünüyor.[adsx][ads2]