0xc000007b Hatası Kesin Çözüm Yöntemleri

0xc000007b hatası kesin Çözüm 0xc000007b Hatası Kesin Çözüm Yöntemleri 0xc00007b Hatas   bilgedefteri

Merhabalar, en çok sinir bozan hatalardan birisi 0xc000007b uygulama düzgün olarak başlatılamadı hatasıdır. Bu hatayı almanızın yine birçok sebebi olduğu gibi birçok çözüm yöntemi de bulunmaktadır. 0xc000007b hatası kesin çözüm yöntemlerini sizler için tek tek anlatacağım ve hatayı neden veriyor olabilir ? Bu sebeplere de değineceğim.

Değerli takipçiler diğer sorunların çözümü makalelerimiz okuduysanız işleyiş tarzımı az çok biliyorsunuzdur. Yine hatanın sebebi ve çözümü olarak ilerleyeceğiz. Bu şekilde deneme yanılma yöntemleri ile hatayı bulacağız.

Öncelikle belirtmek istiyorum ve bu yazının da altını çizeceğim. Her bilgisayar yüklenen farklı yazılımlardan dolayı farklı DLL dosyaları barındırdığı için her çözüm herkese maalesef olmuyor. Yani buradaki adımlardan birinde bir kişinin sorunu çözülürken diğer kişinin sorunu çözülemeyebilir.

0xc000007b Hatası Kesin Çözüm Yöntemleri

1.Yöntem

Hiç yüklemediğiniz bir oyunu ya da uygulamayı yüklediyseniz ve bilgisayarınızda uzun zamandır güncelleme yapmıyorsanız .Net Framework dosyalarınız ya eski sürümdür ya da bozulmuştur.

Bu yüzden ilk olarak .Net Framework yazılımını indirerek yüklemeniz gerekmektedir. Eğer bilgisayarı yeni formatladınız ve daha önceden kullandığınız programı yüklediniz ama açılmadı ise yine Net Framework sorunundan kaynaklanabilir.

.NET FRAMEWORK İndirmek İçin Tıklayın

2.Yöntem

Yeni yüklediğiniz ya da eskiden oynadığınız oyunu açarken böyle bir hata aldıysanız bu yöntemi deneyebilirsiniz. Genelde Windows güvenlik duvarı zararlı yazılım olarak algılayıp Crack ile birlikte bazı DLL dosyalarını silebiliyor.

Açmaya çalıştığınız oyunun crack dosyasını tekrar indirin ve tekrar crackleme işlemini yaparak açmaya çalışın.

3. Yöntem

Eğer yine bir oyunu açmaya çalışırken böyle bir hata aldıysanız. DirectX yüklemeniz ya da güncellemeniz gerekmektedir. Oyun açma sırasında gerçekleşen hataların en yaygın olandır. Çoğu kişi format sonrası DirectX yüklemiyor ve oyuna girmeye çalıştığında böyle bir hata alıyor. DirectX indirerek tekrar kurun.

4.Yöntem

Birçok uygulama ya da oyun Microsoft Visual C++ kütüphanesine ihtiyaç duyar. Açmaya çalıştığınız uygulama ya da oyunla uyumlu Microsoft Visual C++ sürümü yüklü değilse yine bu hatayı alabilirsiniz. Bu yüzden Microsoft Visual C++ kütüphanelerini yüklemeniz gerekiyor. En yayın kullanılan Microsoft Visual C++ 2010 kütüphanesidir. İlk bu kütüphaneyi indirerek yükleyin ve deneyin. Eğer bu da çözüm olmazsa tüm Microsoft Visual C++ sürümlerini tek tek yükleyin. Zaten 9-10 tane ve az MB’lık yazılımlardır.

5. Yöntem

Eksik DLL dosyalarını tek tek bulup indirmelisiniz. Ancak bunun için birçok yazılım mevcut. Sizin yerinize eksik DLL dosyalarını Tek Tek size gösteriyor ve sizde manuel olarak indirip ilgili klasöre atıyorsunuz.

Ben size bu sorunla karşılaşan Her 10 Kişiden 6’sına çözüm olan ve bilgisayarda bulunması gereken eksik DLL dosylarını aşağıdaki linkte paylaştım. İndirip kullanın %60 oranında çözüm olacaktır.

Bilgedefteri Tarafından Hazırlanan DLL Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayın

6.Yöntem

Eğer yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa yorum olarak belirtin yüklenilmesi gereken diğer DLL dosyalarını size gönderelim.

DİKKAT

Throttlestop vb. yazılımları açmaya çalışırken 0xc000007b hatası alıyorsanız ya da mfc120u.dll hatası alıyorsanız. Yukarıdaki verdiğim linkteki dosyaları kesinlikle indirin ve kurulumu yapın. %100 çözümdür.

mfc100.dll, mfc100u.dll, msvcr100.dll, msvcp100.dll and msvcr100, clr0400.dll gibi dll dosya hatalarını alıyorsanız yine kesinlikle dosyayı indirin ve kurun.

Arkadaşlar çözüm olmazsa siz yorum olarak yazın ya da SORU-CEVAP bölümünden yazın çözüm bulalım AnyDesk ile bağlanıp halledebilirim müsait olduğum zamanlarda