Xiaomi Mi Notebook Özellikleri!

xiaomi mi notebook Özellikleri! Xiaomi Mi Notebook Özellikleri! 11144

Xiaomi teknoloji dünyasında adını söz ettiren firmalardan olma yolunda hızla ilerliyor. Akıllı bileklik, telefon gibi ürünlerin ardından şimdi de Mi Notebook ile iddiasını kanıtlamaya geliyor. Daha önceden çıkan haberler şirketin dizüstü bilgisayar modeli üzerinde çalıştığını göstermişti. Tasarımı ve özellikleri merak edilen Mi Notebook ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

İddialar Xiaomi’nin beklenenden fazlasını vereceği yönünde birleşiyor. Bunun en büyük göstergesi olarak ise Redmi Note 4 ile Mi Notebook’u tanıtmayı planlaması gösteriliyor. Kaynaklardan gelen bilgiler doğruysa 27 Temmuz tarihindeki etkinlikte iki yeni ürünle tanışma ihtimalimiz yüksek.

Xiaomi bir süre önce Mi Band adlı bilekliğini tanıtmış, kullanıcılardan tam not almıştı. Daha sonra bilgisayar çözümlerine odaklanan şirketin bu alandaki ilk ürününü yakın zamanda tanıtmasını bekliyoruz. Güvenilir kaynaklardan sızan bilgiler Çinli teknoloji devinin Mi Notebook adını verdiği bilgisayarına dair önemli detaylar içeriyor.

image-techz-1456725997 xiaomi mi notebook Özellikleri! Xiaomi Mi Notebook Özellikleri! image techz 1456725997 1024x576

Bilgisayarın tasarımıyla ilgili fazla beklenti içine girmememiz gerektiğini daha önceki haberlerden öğrenmiştik. Merakımız donanım noktasında neler sunulacağıydı. Sonunda birazda olsa bilgiye sahip olduk. Mi Notebook’un özellikleri arasında elbette ekran boyutunun yeri ayrı. 11 ve 12,5 inç diye iki farklı boyutla karşımıza çıkacak olan bilgisayar Full HD çözünürlük ile gelecek. İşlemci bölümünde Intel Skylake 2.5GHz frekans hızındaki çift çekirdekli Core i7-6500U kullanılacak. Grafik için ise Intel HD Graphics 520 tercih edilecek. Xiaomi çoklu ortam uygulamaları içinde detayları gözden kaçırmamış ve Nvidia GeForce 820M GPU’yu bilgisayara dâhil etmiş.

Şirketin Mi Notebook adlı dizüstü bilgisayarının diğer özellikleri arasında 8 GB RAM ve Windows 10 işletim sistemi bulunuyor. Ayrıca bağlantı noktası olarak USB Type-C ile beraber satışa sunulacağı söyleniyor. Teknolojik çözümleri ile popüler isimleri arasına girmeyi başaran Xiaomi’nin yeni bilgisayarını merakla bekliyoruz.