Windows’ta iTunes 4013 Hatası Çözümü

iTunes 4013 hatası Windows’ta iTunes 4013 Hatası Çözümü Windows’ta iTunes 4013 Hatası Çözümü itunes error 4013 4014

Windows işletim sistemine sahip olan kişiler iTunes programını kullanırken bazı problemler ile karşılaşabiliyorlar. Bu problemlerden en sık görüleni ise iTunes 4013 hatası olarak karşımıza çıkıyor. Bu hatanın birden fazla nedeni bulunduğundan dolayı çözüm yolları da bu nedenlere göre çeşitlilik gösteriyor.

Hatanın Nedenleri

Bu hatanın nedenleri bilgisayarınızda şu şekilde görülür;

  • iTunes programının yanlış indirilmesi yada eksik dosyalar ile kurulması,
  • Son yazılım güncelleme dolayısı ile kayıt defterinde yaşanan bozulma,
  • Bilgisayara virüs bulaşması olarak karşımıza çıkar.

iTunes 4013 Hatası Çözüm Yolları

Yaşanan sorunlara göre basit olarak çözülecek sorunların çözüm yolları; virüs programı kurma, yazılım güncelleme, kötü amaçlı yazılımları denetleyen programlar kullanma, iTunes programını silip baştan yükleme, Windows sistem geri yükleme işlemi yapma gibi sorunlarla ortadan kalkacaktır. Ancak kayıt defterinde yaşanan bir bozulma için yapmanız gereken işlemler şu şekildedir;

  • Windows butonuna tıklayarak arama bölümüne gelin,
  • Arama kısmından ‘’Çalıştır’’ yazarak arama yapın,
  • Sayfayı açtıktan sonra tekrar arama kısmı görülecek bu kısma ‘’regedit’’ yazın ve enter tuşuna basın bu şekilde kayıt defterini açacaksınız.
  • Daha sonrasında kayıt defteri içerisinden iTunes anahtarını aratarak bulun,
  • Anahtarı bularak dışarı aktar seçeneğini seçin ve sonrasında kaybetmeyeceğiniz bir yere kaydedin.
  • Kayıt işlemi yaparken verme aralığı yazan kutuda seçili dal yazan kısmın seçili olduğundan emin olun.
  • Kayıt işlemi yapılınca dosya .reg uzantısı şeklinde kaydedilecektir.

iTunes 4013 hatası nedir? Windows’ta iTunes 4013 Hatası Çözümü Windows’ta iTunes 4013 Hatası Çözümü itunes hatasi

Kayıt defterini yedekledikten sonra iTunes programını bilgisayarınızdan silin. Bu işlemleri tamamladıktan sonra bilgisayarınızdan sistem geri yükleme yapmanız gerekiyor. iTunes 4013 hatası için yapacağınız sistem geri yüklemesinde resimler ve önemli dosyalarınız kaybolmayacağından dolayı herhangi bir yedekleme yapmanıza yada harici bir belleğe verileri aktarmanıza gerek yok.[ads2]

Sistem geri yükleme yaptıktan sonra iTunes programını yeniden kurmanız gerekiyor ancak kayıt defterine girip daha önceden yedekleme yaptığınız dosyayı aynı yerine koymanız lazım. Bu işlemi yaparken aynı dosyadan halihazırda var olduğu için yeni dosyayı silip elinizdeki dosyayı kayıt defterine yerleştirin. Yapacağınız bu işlemler sonrasında iTunes 4013 hatası kayıt defterinde yedekleme yaptığınız anahtarda değiştirilen ‘’seçili dal’’ seçeneğinden dolayı ortadan kalkacaktır. Daha önceden sisteme bu şekilde kayıt yapmak yerinde dosyayı yedekledikten sonra kayıt yapmanız iTunes programının sıklıkla güncelleme almasından dolayı tercih ediliyor.