Windows 10 USB Tool Hazırlama

USB tool hazırlama Windows 10 USB Tool Windows 10 USB Tool Hazırlama usb tool

Microsoft’un son ürünü olan Windows 10 kullanıcıların çoğunun beğenisini aldı. Bu olumlu yorumlar sonrasında Windows’un farklı işletim sistemi sürümünü kullananlar yada diğer işletim sistemine sahip kişiler Windows 10’a geçiş yapmaya başladılar. Bunun için öncelikle bilgisayara Windows 10 kurma işlemini gerçekleştirmek gerekiyor. Günümüzde hala kullanılan DVD ile işletim sistemi yükleme yerini artık USB’lere bıraktı. Eğer işletim sisteminizde problem varsa ve güncelleme gelmediyse de Windows 10 USB Tool ile bilgisayarınıza kolaylıkla işletim sisteminizi kurabilirsiniz yada onarım yapabilirsiniz.

USB Tool Nasıl Hazırlanır?

Windows 10 kurulumunda kullanılan USB Tool hazırlamak için öncelikle kullandığınız USB bellek boyutu en az 3 GB olmalı. Kullanılarak olan USB bellek içerisinde önemli dosyalarınız varsa bunları yedeklemeniz gerekiyor çünkü işlem sırasında USB bellek tamamen işletim sisteminizi kurmanız için kullanılacağı için format atılması gerekecek. Daha sonrasındaki yapılacak işlemler ise sırasıyla şu şekilde;

  • Bellek doğru bir şekilde formatlanıp Windows ISO dosyası yüklenmeli,
  • Bunun için iki adet programa ihtiyacınız var bunlar Windows 10 ISO dosyası ve Windows Media Creation Tool olarak karşımıza çıkıyor.
  • Programı kurduktan sonra başka bir kurulum dosyası oluşturma kısmını seçin ve devam edin,
  • Kurmak istediğiniz işletim sisteminin mimari, dil ve versiyon ayarlarını kaydederek sonrasında USB’yi seçip hazırlamış olduğumuz Windows 10 ISO dosyası gönderilmesi gerekiyor.
  • Program kurulumu tamamladıktan sonra USB Tool ile bilgisayarınızı boot edip Windows 10 kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 10 ISO dosyası Windows 10 USB Tool Windows 10 USB Tool Hazırlama windows 10 ISO 1024x572

Yapacağınız bu işlem sonrasında Windows 10 işletim sisteminiz hazır olacaktır. USB Tool kullanımı sadece yeni Windows kullanıcıları için değil aynı zamanda Windows 6,7,8,9 gibi sürümlerini yada daha öncesini kullananların son Windows işletim sistemi sürümüne geçmesi için de kullanılabilir. Diğer bir yandan Windows 10 kullanırken oluşan hatalar ve yazılımsal sorunlar nedeni ile işletim sistemini yeniden kurmak isteyenler de Windows 10 USB Tool işlemini yapabilir.[ads2]

USB Tool hazırlamak için başka bir Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarlara ihtiyacınız yok, herhangi bir işletim sistemi üzerinden Windows Media Creation Tool programının uygun versiyonunu indirerek Windows 10 ISO dosyasını oluşturabilirsiniz.