Windows 10 İçin Düzeltme Yazılımı Geliyor!

windows hataları düzeltme Windows 10 İçin Düzeltme Yazılımı Geliyor! msoft windows 10 devices 100465060 primary

Microsoft’tan kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir duyuru geldi. Windows 10 yıl dönümü güncellemesi verdiği hatalar sebebiyle eleştiri konusu olmuştu. Şirket yaptığı açıklama ile kısa zamanda bu eksikliğin giderileceğinin altını çizdi.

Windows 10 Microsoft’un uzun süre üzerinde çalıştığı bir sistem olmuştu ve bir süre öncede meraklılarıyla buluşmuştu. Daha sonra Ağustos ayı itibariyle yıl dönümü güncellemesi getirilmişti. Ancak sorunların ortaya çıkması geride sislipartnerler.com kalan Cuma günü getirilen güncelleme ile oldu. Hata vermesi yüzünden eleştirilen Windows 10 yıl dönümü güncellemesi Microsoft’u açıklama yapmaya mecbur etti. Sorun ise bir hayli ilginç zira cihaz sahiplerinin sürekli yeniden başlatma işlemiyle karşı karşıya bıraktı.

Yıl dönümü güncellemesi ile kullanıcıların yaşadığı problemin temelinde Windows Update’in indirmiş olduğu KB3194496 adlı kod ile güncelleme işlemi başlatılıyor. Ancak daha sonrasında kurulumun başarısız olması sebebiyle sistem tekrar başa döndürülüyor. Maalesef bu durum ardı ardına tekrarlandığı için hem güncelleme iptal oluyor hem de sınırsız bir kısır döngü ortaya çıkıyor.

screenshot-18-100581010-large windows hataları düzeltme Windows 10 İçin Düzeltme Yazılımı Geliyor! screenshot 18 100581010 large

Kullanıcıların başına gelen bu durum yapılan haberlere de yansıdı ve Cuma günü itibariyle başlatılan güncelleme olayının başarısızlıkla sonuçlandığı yönünde bilgiler yer aldı. İşin daha da ilginç yanı ise bu durumun yeni olmaması ve Microsoft’un konuyu bildiği halde çabuk bir şekilde düzeltme getirmemesi. Bir süre önce insider’lar tarafından tecrübe edilen güncelleştirmede ki sorun şirkete bildirilmiş ancak geri dönüş alınamamıştı.

Problem ile ilgili birçok yorum gelmeye başlayınca nihayet Microsoft cephesinden bir yetkili açıklama yaptı ve otomatik temizleme yazılımı üzerinde çalışıldığına yönelik bilgileri verdi. Düzeltme yazılımı ile ilgili çalışmalarını sürdüren Microsoft yönetiminin kısa süre içinde kullanıcıları yaşanan bu problemden kurtarması bekleniyor. Aksi takdirde forumlarda yapılan olumsuz yorumlara yenilerinin eklenmesi muhtemel görünüyor.