Windows Bu Diske Yüklenemez Gpt Hatası

gpt hatası Windows Bu Diske Yüklenemez Gpt Hatası Windows Bu Diske Yüklenemez Gpt Hatası grj78

Bilgisayarınıza format atarken hdd seçimi kısmında bir anda windows bu diske yüklenemez gpt hatası yazısını gördünüz. Belkide siz bu yazının daha doğrusu uyarının farkına varmadan bir anda hop diye diski biçimlendirdin.

Biçimlendirdin ama çözümü bulamadın ve internette denk gelen ilk yazıyı okudun dediler ki ”eğer o hatayı aldıysan tüm diski silmen lazım yoksa çözümü yok dendi.” sende bu işlemi uyguladın ve harddiskin diğer bölümünde yer alan tüm önemli dosya, fotoğraf v.s hepsi birden kayboldu. Malesef artık onları geri getirmeniz için silinen programları geri getirme yazılımlarından birini kullanacaksınız. Ancak bundaki asıl mesele bu olayın bir daha başımıza gelmemesidir.

Aslında hemen herşeyi sil çöpe at olmamalı hayat, bazen en son çare olmalıdır derin araştırmalar sonunda ulaşıyor olsanız bile. Şimdi her şeyi başa alalım. Bilgisayarımızı formatlamaya karar verdik, windows 7, 8, 10 artık ne kullanacaksanız bunu bir Dvd ya da bir usb belleğe attık herşey hazır. Tam format sayfasında disk seçimine geldik biranda farkettik ki Hata Windows Bu Diske Yüklenemez Gpt Hatası yazısı ile karşılaştık daha doğrusu bu yazıyı farkettik çünkü olabildiğine görünmez bir yere yazmışlar.

Öncelikle ince burada başlıyor, bilgisayara yüklemek istediğimiz windows sürümü uefi mi ?

[ads2]

Eğer normal windows yüklü bir bilgisayara uefi windows yüklemeye kalkarsanız gpt hatası alırısınız. gpt hatasının alınmaması için yüklemek istediğiniz windows’un normal windows olması lazım, eğer ki siz bir kere uefi windows yüklemesi yaptıysanız artık hardiskiniz uefi moda girmiştir ve şimdi istediğiniz gibi uefi ya da normal windows kurabilirsiniz.[ads2]

[ads1]Windows Bu Diske Yüklenemez Gpt Hatası aldınız ilk yapacağınız iş windowsun uefi mi değil mi ona bakmak, indirmiş olduğunuz yerde uefi olduğu ya da olmadığı kesinlikle mevcuttur. Eğer bir kere uefi windows yüklenmiş olsaydı gpt hatası almayacaktık.

Windows Bu Diske Yüklenemez Gpt Hatası Windows Bu Diske Yüklenemez Gpt Hatası Windows Bu Diske Yüklenemez Gpt Hatası grj78

Windows Bu Diske Yüklenemez Gpt Hatası

Tüm işlemleri yaptınız ancak hala Windows Bu Diske Yüklenemez Gpt Hatası alıyorsanız evet artık son aşamaya geldiniz tüm ince ve çözüm yollarını buldunuz ve artık diskinizi tamamen sileceksiniz.