Windows 10’da Yaşanan Donma Problemi İçin Yeni Bir Yama Geliştirildi

windows 10'da yaşanan donma problemi İçin yeni bir yama geliştirildi Windows 10’da Yaşanan Donma Problemi İçin Yeni Bir Yama Geliştirildi design  windows 10 retail box by p0isonparadise d8r8hcc

Microsoft bir süre önce merakla beklenen yeni sürümü Windows 10’u kullanıcılarla buluşturmuştu. Bazen beğeni bazen eleştiri alan Windows 10 için işler orta halli devam ediyordu ancak yapılan son güncelleme bazı şikayetlere konu olmuştu. Yaşanan donma sorunları yüzünden kullanıcıları sıkıntıya sokan Windows 10 geliştirilen yeni bir yama sayesinde normal çalışma düzenine geri dönüyor.

Windows 10 geliştirildikten sonra ücretsiz bir şekilde sahip olanlar daha önceki Windows 7, Windows 8 ile Windows 8.1 sistemlerini kullananlar olmuştu. Böylelikle yeni sürümü kullanıcılarıyla buluşturan Microsoft ardından yeni güncellemeler için çalışmalarına başlamıştı.

Geliştirilen ve yayınlanan son güncellemede yer alan “Cintinuum tasarım alanında yenilikleri de beraberinde getirmişti. Siyah tasarımının yanı sıra farklı özellikler ile de kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Ne var ki bir süre sonra sorunlar ortaya çıkma başladı. Sistem donma sorunlarıyla gündeme geldi ve eleştirilere maruz kaldı. Ancak Microsoft konuya hemen el attı ve çözüme kavuşturduğunu açıkladı.

windows10-format-atmak windows 10'da yaşanan donma problemi İçin yeni bir yama geliştirildi Windows 10’da Yaşanan Donma Problemi İçin Yeni Bir Yama Geliştirildi windows10 format atmak 1024x576

Windows 10 demek bilgisayarın çalışması anlamına geliyor. Yani yaşanacak bir aksilik tüm mekanizmayı aksatabilir. Nitekim öyle de oldu. Her ne kadar kullanıcıya göre yaşanan problemler değişse de geniş bir açıdan konuyu ele aldığımızda sorunun hiçte küçük olmadığını söylemek mümkün.

Peki, tam olarak neler yaşanıyordu?

Windows 10’a sahip olan kişiler farklı platformlarda fikirlerini paylaştılar ve karşılaştıkları problemleri anlattılar. Bilgisayarı tamamen kilitlenenler, verilerine ulaşamayanlar, depolama alanlarında yaşanan sıkıntılar gibi çeşitli hatalarla uğraştıklarını söyleyen kullanıcılar hiçbir şey yüklemeseler dahi kilitlenmenin önüne geçemediklerini belirttiler.

Microsoft da tüm bunları göz önüne alarak yeni bir çalışma başlattı ve güncellemede ortaya çıkan aksaklıkları düzeltebilmek için KB3176938 numaralı yamayı geliştirdi. Windows 10’a sahip olup SSD üzerinde sistemi kullananların geliştirilen bu yama ile mevcut sorundan kurtulabileceği söyleniyor.