Windows 10’a Olan İlgi Azalıyor Mu?

Windows 10'a Olan İlgi Azalıyor Mu? Windows 10’a Olan İlgi Azalıyor Mu? windows 10 sifirlama nasil yapilir

Microsoft bir süre önce merakla beklenen Windows 10 işletim sistemini kullanıcılarla buluşturmuştu. Aradan geçen süre zarfında sistemin ne derece tercih edildiği merak konusuydu ve nihayet Microsoft cephesinden duruma ilişkin yeni bir güncelleme geldi. 3 aylık sürede Windows 10 işletim sistemine ait rakamlar paylaşıldı.

Windows 10 işletim sistemi ilk yayınlandığı tarihlerde kullanıcılarla rahat bir şekilde buluşabilmesi adına ücretsizdi. İncelenmesi ve olumlu ya da olumsuz yorum geri dönüş yapılması açısından güzel bir adım olarak değerlendirilmişti. Daha sonraki dönemde şirket politikaları gereğince belli bir hedef koyulmuş ve Windows 10’un iki yıl içerisinde 1 milyar kuruluma ulaşacağına dair bir yol planı belirlenmişti. Aradan bir süre geçti ve Microsoft konuya dair yeni verileri paylaştı.en-INTL-PDP0-Windows-10-Pro-FQC-09131-P1 Windows 10'a Olan İlgi Azalıyor Mu? Windows 10’a Olan İlgi Azalıyor Mu? en INTL PDP0 Windows 10 Pro FQC 09131 P1

Microsoft 29 Temmuz tarihinde bir duyuru yapmış ve Windows 10 işletim sisteminin 350 milyon cihazda kurulmuş olduğunu açıklamıştı. Yapılan son haberde ise rakamın 400 milyona çıktığı görülüyor. Bu da demek oluyor ki üç ay içinde ortalama yüzde kırklık bir artış yaşanmış. Elbette bu şirketin düşündüğünden daha az bir rakama tekabül ediyor. Zira günlük kurulum artışı önceki duruma nazaran geriye düşmüş durumda.

Microsoft ilk yayınlandığı tarihte Windows 10’u ücretsiz olarak sunmuştu dolayısıyla günlük kurulum şimdikinden oldukça farklıydı. Ancak daha sonrasında yaşanan düşüş her ne kadar normal karşılansa dahi yine de önemli ölçüde dikkat çekiyor.

Şirketin Windows 10 için düşündüğü rakamın iki yıllık bir zaman dilimi için bir hayli yüksek olduğu söylenebilir. Geliştirdikleri tarihlerde yani 2015 yılında 1 milyar gibi bir hedefi belirleyen Microsoft bu konuda halen aynı düşünüyor. Ancak rakamlar bunun için biraz daha çalışılması gerektiğini gösteriyor. 2018 yılı için koyulan 1 milyar hedefi belki gerçekleşmeyecek ama yinede ilerleyen zamanlarda Windows 10’un daha fazla ilgi görmesi bekleniyor.