Whatsapp’ın Dikkat Çeken Son Özelliği!

Whatsapp'ın Dikkat Çeken Son Özelliği! Whatsapp’ın Dikkat Çeken Son Özelliği! WhatsApp 938x535

Mesajlaşma servisleri akıllı telefonlarda en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Whatsapp bu alanda rakiplerine oranla bir adım önde diyebiliriz. Uygulama şimdi de grup sohbetleri için bir yenilik getirmeye hazırlanıyor.

Whatsapp sevdikleriyle mesajlaşmak isteyenlerin sıkça kullandığı servislerden birisi ve gün geçtikçe popülerliğini artırmaya devam ediyor. Kullanıcılarını memnun etmek için yenilikler tasarlayan şirketin bu anlamda son hamlesi mesajın üstüne uzun süre tıklandığında mesajı favoriler arasına almak, kopyalamak gibi seçenekleri sunmak olmuştu. Ardından gelen özellikle de bunu tamamlamak istemiş gibi görünüyorlar. Zira beta versiyonunda yanıt verme ikonu ile bir mesajı alıntıladıktan sonra ona özel cevap verilmesi yer alıyor. Böylelikle kullanıcılar seçtikleri bir mesaj üzerinden konuşmalarını devam ettirebilecekler.

Whatsapp'ın Dikkat Çeken Son Özelliği! Whatsapp'ın Dikkat Çeken Son Özelliği! Whatsapp’ın Dikkat Çeken Son Özelliği! 101454264 470474359

Whatsapp’ın Dikkat Çeken Son Özelliği!

Tek kişilik sohbetlerde geride kalan bir mesajı seçip hatırlatmak ve ardından konuşmayı sürdürmek kullanıcılara kolaylık sağlayacaktır. Elbette bu özellik grup sohbetlerinde daha fazla işe yarayacak. Çok fazla kişiyle kurulan gruplarda yoğun bir şekilde mesaj atılmasından dolayı zaman zaman karışıklık yaşanabiliyor. Verilen cevapların tam olarak neyi kast ettiği anlaşılmıyor. İşte bunun önüne söz konusu özellik ile geçilebilir. İlgili mesaj hakkında cevap yazıldıktan sonra sohbete gönderilebilir. Yapılması gereken ise alıntılanan mesajı seçip o bölüme girmek.

[ads1]

Grup sohbetlerinde sıkça karşılaşılan mesaj karışıklığı problemine bu şekilde çözüm bulmayı amaçlayan Whatsapp, özelliği geliştirmeyi düşünüyor. İlk başta sadece bir mesaj alıntılama yapılabilecek. Ancak ilerleyen zamanlarda bunun sayısının artması bekleniyor.

Whatsapp uygulaması bilindiği gibi bir süre önce sosyal paylaşım sitesi Facebook tarafından satın alınmıştı. Sonrasında da uygulamaya doküman yükleme, Google drive sayesinde sohbet yedeği alma ve masaüstü sohbet imkanı gibi yenilikler getirilmişti. Şirket çalışmalarıyla ilerleyen zamanlarda Whatsapp’ı zenginleştirmeye devam edecek gibi görünüyor.[adsx]