Boykot Edilen N11’den 10 Kasım ile ilgili Açıklama Geldi

TeamGram Nedir / TeamGram ile Satış Yapma

Ufo Mu Yağlı Radyatör Mü ?

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır

Whatsapp’ın Dikkat Çeken Son Özelliği!

İnternet 21 Haziran 2016
2480 Okundu

Mesajlaşma servisleri akıllı telefonlarda en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Whatsapp bu alanda rakiplerine oranla bir adım önde diyebiliriz. Uygulama şimdi de grup sohbetleri için bir yenilik getirmeye hazırlanıyor.

Whatsapp sevdikleriyle mesajlaşmak isteyenlerin sıkça kullandığı servislerden birisi ve gün geçtikçe popülerliğini artırmaya devam ediyor. Kullanıcılarını memnun etmek için yenilikler tasarlayan şirketin bu anlamda son hamlesi mesajın üstüne uzun süre tıklandığında mesajı favoriler arasına almak, kopyalamak gibi seçenekleri sunmak olmuştu. Ardından gelen özellikle de bunu tamamlamak istemiş gibi görünüyorlar. Zira beta versiyonunda yanıt verme ikonu ile bir mesajı alıntıladıktan sonra ona özel cevap verilmesi yer alıyor. Böylelikle kullanıcılar seçtikleri bir mesaj üzerinden konuşmalarını devam ettirebilecekler.

Whatsapp'ın Dikkat Çeken Son Özelliği! Whatsapp'ın Dikkat Çeken Son Özelliği!

Whatsapp’ın Dikkat Çeken Son Özelliği!

Tek kişilik sohbetlerde geride kalan bir mesajı seçip hatırlatmak ve ardından konuşmayı sürdürmek kullanıcılara kolaylık sağlayacaktır. Elbette bu özellik grup sohbetlerinde daha fazla işe yarayacak. Çok fazla kişiyle kurulan gruplarda yoğun bir şekilde mesaj atılmasından dolayı zaman zaman karışıklık yaşanabiliyor. Verilen cevapların tam olarak neyi kast ettiği anlaşılmıyor. İşte bunun önüne söz konusu özellik ile geçilebilir. İlgili mesaj hakkında cevap yazıldıktan sonra sohbete gönderilebilir. Yapılması gereken ise alıntılanan mesajı seçip o bölüme girmek.

Grup sohbetlerinde sıkça karşılaşılan mesaj karışıklığı problemine bu şekilde çözüm bulmayı amaçlayan Whatsapp, özelliği geliştirmeyi düşünüyor. İlk başta sadece bir mesaj alıntılama yapılabilecek. Ancak ilerleyen zamanlarda bunun sayısının artması bekleniyor.

Whatsapp uygulaması bilindiği gibi bir süre önce sosyal paylaşım sitesi Facebook tarafından satın alınmıştı. Sonrasında da uygulamaya doküman yükleme, Google drive sayesinde sohbet yedeği alma ve masaüstü sohbet imkanı gibi yenilikler getirilmişti. Şirket çalışmalarıyla ilerleyen zamanlarda Whatsapp’ı zenginleştirmeye devam edecek gibi görünüyor.

Yazar Hakkında

Sosyal Hizmetler öğrencisiyim. Teknoloji alanında uzun zamandır haber editörlüğü ile ilgileniyorum. Yazıların okuyucu adına faydalı olması için elimden geleni yapıyorum.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...