Walt Disney Twitter’dan Ne İstiyor?

Walt Disney Twitter'dan Ne İstiyor? Walt Disney Twitter’dan Ne İstiyor? 10 1

Twitter’ın adı son günlerde dillerden düşmezken bu defa çok farklı bir isimle hakkında dedikodular oluşmaya başladı. Eğlence dünyasının bir numaralı şirketlerinden Walt Disney ile Twitter hangi nedenle bir araya gelecek?

İşlerin yolunda gitmediği üzerine birçok haberle gündeme gelen Twitter, satışa çıkarılacağına dair söylentiler çıkmıştı. Hatta Google ve Microsoft gibi iki dev şirketin satın alabilmek için bekledikleri bile yazılmıştı. Henüz bu sürpriz haberlerin şaşkınlığı geçmemişken şimdide Walt Disney ile beraber anılır oldu.

Yapılan haberlere bakılacak olursa Walt Disney Twitter’ı satın almak istiyor ve bunun için gerekli hazırlıklara başladı. Teklif üzerinde çalışan şirket yakın bir tarihte Twitter’ın kapısını çalabilir.

Twitter Walt Disney Twitter'dan Ne İstiyor? Walt Disney Twitter’dan Ne İstiyor? Twitter 1

Walt Disney gibi eğlence dünyasına yönelik işler yapan bir firmanın Twitter ile ilgili ne gibi planları olduğu elbette ki merak konusu. Şirketin politikaları göz önüne alındığında aslında çok ilginç bir yatırım olmadığı ortada. Zira gerek Twitter’ı kuran isimlerden Jack Dorsey’in Walt Disney’inde yönetim kurulunda görev yapması, gerekse Walt Disney’in halihazırda medya alanında sahip olduğu ABC ve ESPN gibi televizyon kanallarıyla dahil olduğu projeler satın alma girişiminin nedenini birazda olsa belli ediyor.

Walt Disney’in Twitter’ı satın alarak Facebook gibi bir devin rakini olmak istediği de konuşulanlar arasında yer alıyor. Ancak Twitter’ı alabilmek için karşısında zaten birçok rakibi bulunuyor. Google ve Microsoft’un bunlardan ikisi olduğunu yazının başında belirtmiştik. İki ismin dışında Salesforce.com‘da Twitter’la ilgileniyor.

Dikkat çeken bir husus ise hisselerde yaşanan artışlar ve düşüşler oldu. Twitter hakkında çıkan söylentiler şirketin hisselerini artırırken, Walt Disney’in adının bu işe karışması eğlence devinin hisselerini aşağıya çekti.

Her ne kadar ortalıkta dönen dedikodular gün geçtikçe çoğalsa da Twitter cephesinden konuya dair bir yorum yapılmayacağına dair açıklama geldi.