VVV Virüsü Nasıl Temizlenir?

VVV Virüsü Nasıl Temizlenir? VVV Virüsü Nasıl Temizlenir? 56020298 yarat  c   soyut bilgisayar hata vir  s ve hizmet bak  m ve onar  m teknolojisi kavram   mavi ekr

VVV Virüsü Nasıl Temizlenir?

Vvv virüsü nedir?

Virüsün aslında adı .vvv virüsü değil ama sanal ortamlarda bu isim kullanıldığı için virüs .vvv virüsü olarak bilinmekte. Dosyaların uzantısını .vvv virüsüne çeviren bu virüs fidye virüsü olarak adlandırılan türden bir virüs. .vvv virüsü  2015 yılında ortaya çıkan TeslaCrypt fidye virüsünün yeni bir türevidir. .vvv virüsü bilgisayardaki pek çok dosyayı şifreliyor ve kullanıcıların dosyalarını kullanmasını engelliyor.

Fidye virüsü nedir?

Fidye virüsü denilen virüsler ulaştığı bilgisayarlar üzerindeki dosyaları şifreleyen bu dosyaların kullanılmasını ve bu erişimi engelleyip bu şifrelerin çözülüp dosyalarımı tekrar kullanılır hale gelebilmesi için para talep eder. Fidye virüsleri Windows, Linux, OSX, Android gibi birçok işletim sistemine bulaşabilmektedir.[ads2]

Vvv uzantılı virüs nasıl temizlenir? Vvv virüslerinden nasıl korunurum?

Vvv virüsünü temizlemek zor bir işlem değildir. Halihazırda kullanılmakta olan  antivirüs programları ile gerekli temizleme işlemi yapılabilir ama şifrelenen dosyaları açmak için aynı şeyleri söylemek maalesef pek mümkün değil.

Vvv virüslerinden korunmak için online dizi, film ve video izleme sitelerinden uzak durulması tavsiye edilmektedir. Ayrıca bu virüsün yayılmak için en çok kullandığı yöntem Flash Player programındaki güvenlik açıklarından faydalanmaktır.

Virüsün yayılması için bilgisayar kullanıcısının yukarıda belirttiğimiz tarzdaki sitelere girmesi yeterlidir. Bu sitelerden çok kolay şekilde bulaşarak dosyalarınızı ele geçirebilir.

Yine PDF dosyaları .vvv virüsün yayılmasında en büyük ikinci nedeni de PDF dosyalarıdır.  Bunun önüne geçebilmek için yapılması gereken en önemli şey Flash Player ve PDF Reader programlarının güncel versiyonunu yüklemek, güncelleme geldiğinde de bu güncellemeyi yüklemektir.

Hayati derecede önemli dosya ve verilerin mevcut olduğu bilgisayarlarda bu programların kullanılmaması tavsiye edilir.