V1369 Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

v1369 hatası V1369 Hatası Nedir? Nasıl Çözülür? SAP

 V1369 Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

Satış organizasyonlarında çoğunlukla rastlanılan bu hata, kimi zaman çığır açmaz nedenlere sebep olabiliyor. Üretim yeri kodu ve dağıtım kodu ile ilgili sıkıntılar oluştuğundan, dikkat edilesi bir madde haline gelmiştir. Bu nedenle sistem dahilinde işletmelere karşı onlarca uyarı maili yollanmıştır. Program ile eşleşmediği taktirde gelen bu uyarı, aslında basit bir çözüm yoluna ulaşmıştır.

SAP V1369 Kod Hatası

Çözüm için üretim ve satış orgazinasyonları ile iletişime geçmek öncelikli olarak şarttır. Dağıtım kanalını tayin ettirmek, yapabileceğiniz en önemli adımlardan biridir. Bu sayede çözüme bir daha adım atabilir ve sorununuzun cevabına kavuşabilirsiniz.

İşlemlere devam etmek için, SPRO menüsünü seçiniz. Ardından aşağıdaki yolları izleyerek, çözüm yoluna kavuşabilirsiniz.

v1369 hatası V1369 Hatası Nedir? Nasıl Çözülür? V1369 Sap Hatas

SPRO menüsü ardından karşınıza farklı türlerde seçenekler çıkacak. Kafanızın karışmasına izin vermeyin. Bu bölümde, satış organizasyon ve dağıtım kanalına ait belirlenmiş tayin seçenekleri mevcut.

v1369 hatası V1369 Hatası Nedir? Nasıl Çözülür? V1369 Sap Hatas   2

Bu ve buna benzer kayıtlar oldukça fazla olduğu için, önceliğinizi sıralama ile seçin. Çünkü yüzlerce seçenek var. Denemek fazlaca saçma olacaktır, bu nedenle kabiliyet ve erişimi yüksek olarak üst sıralardaki seçenekler ile yola koyulun. Sistem fazlaca karmaşık ve yüksek boyutlu olduğu için biraz zamanınızı alabilir. Bu nedenle kopyala-yapıştır sistemini kullanarak hızınızı arttırın.

Belirlediğiniz kayıt seçenekleri ile kopyalama işlemini uygulayın. Yeni tayin edeceğiniz bilgileri kopyaladığınız andan itibaren ise yüklenmesini bekleyin. Ardından yeni kayıt alanı oluşturarak bilgileri request alın. Böylece işleminiz kayıt altına alınacak ve sizin yönlendirmeniz dışında silinme işlemine uğramayacak.  Request aldığınız alanları ise kategori ile ilgili ortamlara taşıyın.

v1369 hatası V1369 Hatası Nedir? Nasıl Çözülür? V1369 Sap Hatas   3 300x82

İşlem sonucunda bu işlem karşınıza çıkacak. Ekran fotoğrafındaki bildirgeyi gördüğünüz andan itibaren, işlemi gerçekleştirebildiğinizin farkına varabilirsiniz. Herhangi bir sorun ve problemde, satış kanalları ve üretici organizasyonları ile iletişime geçebilirsiniz.