Uydunet Bağlantı Sorununa Kesin Çözüm

Uydunet bağlantı hatası Uydunet Bağlantı Sorunu Uydunet Bağlantı Sorununa Kesin Çözüm uydunet kesiliyor

Evlerinde internet servisi olarak Uydunet kullanmayı tercih edenlerin en sık karşılaştıkları problem sürekli bağlantının kopma hatası oluyor. Şikayet sitelerinde her geçen gün artan Uydunet bağlantı sorunu için araştırmacılar çözüm yolu aradı ve kesin çözümü buldu. Bu yazımızda site Uydunet bağlantı kopuyor sorununa çözüm yolunu anlatacağız.

Uydunet Bağlantı Kopuyor Sorunu Çözüm Yolu

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre problem çoklu bağlantı yapılan ev yada ofislerde modem kaynaklı görülüyor. Ancak bu problemin kesinlikle modem kaynaklı olmadığı belirlendi. Modem kaynaklı diyerek aylarca sözleşmesi olan kişilere çözüm yolu verilmese de aşağıda verilen çözüm ile Uydunet bağlantı sorunu ortadan kalktığı görülecektir.

  • Bu çözüm yolunun CBW serileri için geçerli olduğunun bilinmesi gerekiyor.
  • Bilgisayarınızdan tarayıcınızı açarak adres bölümüne 198.168.0.1 yazın,
  • Karşınıza çıkan sayfada bulunan Kullanıcı Adı bölümüne admin Parola yazan kısma ise password yazmanız yeterli olacaktır. Ancak daha öncesinden giriş bilgilerini değiştirdiyseniz bu bilgiler geçeriz olur.
  • Doğru kullanıcı adı ve şifre girildikten sonra gelen ekran üzerinden kablosuz sekmesine tıklayın,
  • Karşınıza çıkan bir sürü doldurmalı bölümlerde kontrol kanallarını 2, 6 yada 11’den birini tercih edin. Kaç kullanıcı bu interneti kullanıyorsa ona göre bir rakam belirlemeniz daha doğru olur.
  • Seçtiğiniz rakamlarda dikkat etmeniz gereken durum sağ tarafında kabul edilebilir yazıyor olması gerekir.
  • Üst satırlarda bulunan çıkış gücü için %100 gösteriyor olmasına dikkat edin.
  • En altta bulunan STBC Tx’in yanında bulunan kutucukta ise otomatik tercihini seçin,
  • Sonrasında uygula tuşuna basarak başka herhangi bir değişiklik yapmadan çıkış yapın.

Uydunet Bağlanmıyor Uydunet Bağlantı Sorunu Uydunet Bağlantı Sorununa Kesin Çözüm uydunet baglanti hatasi 1024x841

Yapılan bu işlem sonrasında Uydunet bağlantı sorunu kesin bir şekilde çözülmüş olur. Firmanın söylediği modem hatasına karşı yeni bir modem almadan önce bu yöntemi denemenizde fayda bulunuyor. Eğer hala aynı sorunu yaşarsanız modemi resetlemeyi ve yeniden kurulumu denemelisiniz. Yapacağınız bu 2 işlem sonrasında büyük oranda sorununuz çözülmüş olur ancak ilerleyen zamanlarda aynı sorunu yaşarsanız bu ayarları tekrar yapmanız gerekiyor. Uydunet kaynaklı olan bu sorun yaptığınız ayarların zaman içerisinde değişmesine neden olabiliyor. Bundan dolayı belirli aralıklarla yaptığınız ayarların korunduğunu kontrol edin. Bu işlemler aynı zamanda düşük internet hızı sorununa da çözüm olarak tavsiye ediliyor.[ads2]