PC USB Kablosunu Görmüyor Çözümü

PC USB kablosu PC USB kablosunu görmüyor PC USB Kablosunu Görmüyor Çözümü pc usb gormuyor

Genellikle Samsung, HTC ve Apple marka akıllı telefonlarda yaşanan sorunlardan biri bilgisayarın mobil USB kablosunu görmüyor olmasıdır. Mobil cihazlarını bilgisayarlara senkronize etmen isteyen kişiler cihazlarını bağladıklarında PC USB kablosunu görmüyor sorunu genellikle şarj kablosu olarak görmesinden kaynaklanıyor.

USB Kablosunu Görmüyor Sorunu Çözüm Yolları

Yapılması gereken bazı işlemler USB kablosunun bilgisayar tarafından sorunsuz şekilde görülmesini sağlar.[ads2]

  • Bilgisayarda ekran kilidi kullanıyorsanız açtıktan sonra kabloyu bilgisayara bağlamanız sorunun ilk çözüm yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.
  • Kabloda kalıcı bir sorun olabileceği için aynı cihazı ikinci bir bilgisayarda denemeniz ve kendi bilgisayarınızda ikinci bir kablo denemenizde fayda bulunuyor.
  • Bazen Antivirüs programları bilgisayarın USB kablosunu görmüyor sorunu yaşamasına neden olabiliyor. Bundan dolayı olası problem anında Antivirüs programını kapatıp tekrar bağlantı kurmayı deneyin.
  • En sık karşılaşılan problem kaynaklarından sürücü sorunu karşımıza çıkıyor. Bilgisayarım üzerine sağ tık yaparak özellikler menüsü açın, sonrasında aygıt yöneticisine gelerek sarı ünlem işaretine sahip sürücünüz olup olmadığını kontrol edin. Eğer bağladığınız telefonunuzun bu ekran üzerinde sarı ünleme sahip olduğunu görürseniz mobil cihaz ile bilgisayarı birbirine bağlayan programı kaldırıp tekrar kurmanız gerekiyor.
  • Universal kablolar bazen telefonlarda bu sorunu yaşatıyor. Şarjdan çıkarılan telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra yeniden bilgisayara bağlamanız gerekiyor.
  • iPhone kullanıcısı iseniz bilgisayarım üzerine gelip sağ tık yaparak özellikler menüsünü açın sonrasında Apple Device aygıtını bularak yine sağ tık ile güncelleme yapabilirsiniz.

USB kablosu görmüyor  PC USB kablosunu görmüyor PC USB Kablosunu Görmüyor Çözümü usb kablosu gormuyor

Eğer bu işlemlerin bir tanesinde yaşadığınız sorun gideriliyorsa diğer işlemleri denememelisiniz. Çözüm anından sonra diğer işlemleri denemeniz mobil cihazlarda sistem dosyalarının hata vermesine bilgisayarda ise mobil cihazı görmeme sorununa neden olur. Eğer bilgisayar üzerinde bir sorun yaşıyorsanız sistem geri yükleme ile problemi tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Genel Değerlendirme

Yapılan bu işlemlerin PC USB kablosunu görmüyor sorununa çare olduğu kanıtlanmıştır. Ancak yine de hala aynı sorun yaşanırsa ilk yapmanız gereken işlem telefonunuzu yedekledikten sonra fabrika ayarlarına döndürmeniz olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan tüm işlemler kesinlikle bir adımda sorununuzu çözer ancak tüm bu işlemlere rağmen yine de sorun devam ediyorsa mobil cihazınızı servise göndermeniz gerekiyor.