Usb device over current status detected hatası

Usb device over current status detected hatası Usb device over current status detected hatası maxresdefault

Usb device over current status detected hatası

Usb device over current status detected hatası donanım kaynaklı bir hatadır. Bu hatanın tam yazılımı Usb device over current status detected will shutdown in 15 seconds şeklindedir.

Kesin olmamakla birlikte bu hata eğer yeni ise bunun nedeni muhtemelen USB portlarından kaynaklıdır. Çok yüksek ihtimal ile kısa devre yapmış olabilirler. Bildiğiniz üzere bu portlara sık sık sürücüler takıldığı için kısa sürede aşınabiliyorlar. Bu da böyle olaylara neden olabiliyor.

Usb device over current status detected hatasının çözümü

Bu hatanın çözümünde aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz.

  • Eğer bilgisayarınızın USB portlarında takılı bir cihaz var ise bunları çıkartınız.
  • Eğer sürücüleri çıkarttığınızda bir sorun kalmıyorsa demek ki sorun USB bellek, sürücünüzden kaynaklıdır.
  • Eğer sürücüyü veya sürücüleri çıkarttığınızda da sorun devam ediyorsa o zaman bir sonraki aşama ile devam edelim.
  • Bir ışık yardımı ile bilgisayarımızdaki USB portları kontrol edelim. İçinde yabancı bir cisim olup olmadığına bakalım.
  • Notebookta böyle bir şansımız yok ama masaüstü bilgisayar kullanıyor isek kasayı açıp USB portların fişini çıkaralım ve sorunun buradan olup olmadığına bakalım. Çıkardığınızda sorun düzeliyorsa USB portlarınızı yenilemelisiniz.
  • Bir diğer çözüm ise yine net olmamasına rağmen elektrik kablolarınızı çıkarınız ve bilgisayarınızın birkaç saat boş kalmasını sağlayın. Böylece üzerindeki elektriği boşaltmış olursunuz. Bunun da işe yaradığı biliniyor.
  • Eğer notebook kullanıyorsanız işiniz biraz daha zor. Çünkü USB portlar notebooklarda anakartla tümleşiktir ve sökmek teknik bilgi ister. Bu nedenle de eğer bu portları iptal edebilirseniz test etme şansınız olabilir.
  • Eğer sorun USB portlardan kaynaklı değilse anakartınızın üzerindeki bir kısa devrede buna yol açabilir. Bu nedenle anakartınızı bilgisayarınızdan tamamen ayırıp tek tek birleştirerek bu hatayı giderebilirsiniz.

Tekrar belirtmekte fayda var. Bu hata donanım kaynaklı bir hatadır. Eğer teknik bilginiz yoksa tek başınıza bu işe girişmeyiniz. Bilgisayarınızı yakabilir, bozabilirsiniz.[ads2]