Usb Boot Yapma Programsız – Programlı Kesin Çözüm

Usb Bellek Bootable Yapma Programsız usb boot yapma Usb Boot Yapma Programsız – Programlı Kesin Çözüm windows7 beta boot screen

Merhaba arkadaşlar, “Usb Boot Yapma Programsız” başlıklı makalemiz ile sizlerleyiz.

 

Pek çok kişinin USB ile Format Atma konusunda takıldığı konulardan birisidir. Her Flash Disk’e malesef kullandığınız programlar İso kalıbı yazamamaktadır. USB ile Format Atmak İçin indirdiğiniz programlar hata vermekte ve sizde başka çareler aramaktasınız. Programlarda kullanılan bootable yöntemi ile benim anlatacağım oldukça farklı şekilde çalışmaktadır.

 

Bu yüzden programla hata aldığınız bir Flash Disk’e istediğiniz gibi format atma diskine dönüştürebilirsiniz. Hiçbir program ve ekstrem bir bilgi gerektirmemektedir. Anlatacağım her şeyi tek tek uygulamanız yeterli olacaktır.

 Usb Boot Yapma Programsız yazımızda bir program sunmadığımız için birkaç kod kullanmanız gerekmektedir. Bunlarda basit kodlardır.

Usb Boot Yapma Programsız Anlatımı

Öncelikle Usb Belleğinizi bilgisayarınıza takınız.

 •  Cmd komut satırını açınız CMD Komudunu açmak için; “Başlat -> Çalıştır ->Cmd yaz ve  enterla”        Win 8 Kullanan arkadaşar Fareyi Ekranın Sağ üst köşesine götürerek arama kısmına Cmd yazması yeterli olacaktır.
 • Daha sonra karşınıza çıkan siyah ekrana Diskpart Yaz Enterla
 • Yeni bir pencere açılacak yine siyah ekran bundan sonraki kodları oraya yazıyoruz.
 • List Disk Yaz Enterla
Usb Bellek Bootable Yapma Programsız usb boot yapma Usb Boot Yapma Programsız – Programlı Kesin Çözüm Ads z

Usb Boot Yapma Programsız

Gelen yazıların içerisinde yukarıdaki resimde olduğu gibi Disk1 Disk2 gibi yazılar göreceksiniz. Burada Bootable yapmak istediğiniz yani Format Flash Diski yapmak istediğiniz diskin adını bulacaksınız. Karşılarında hafızaları yazmaktadır. Oradan Anlayabilirsiniz. Genelde Disk 1 flash bellek olur.

 • Select disk 1  yazıp enter. sizde disk adı farklı ise 1 yazan yeri flash diskinizin adına göre değiştirin.
 • clean Yaz Enter
 • Create partition primary yaz enter
 • active yaz enter
 • format fs=fat32 quick yaz Enter’la biraz bu koddan sonra biçimlendirme yaptığı için bekletir.
 • assign yaz enter’la.

Tüm işlem bu kadar artık İso’nun içindeki tüm dosyaları Winrar gibi bir programla çıkarttıktan sonra flash belleğin içerisine Kopyalamanız yeterli olacaktır. Tüm işlem bu kadar artık Flash Belleğiniz Bootable olmuş vaziyettedir.

Pc’ye takıp format atmaya başlayabilirsiniz. Hepsi bu kadardı. Usb Bellek Bootable Yapma Programsız adlı makalemizde sizlerle birlikte olduk. Daha fazla bilgi için bizleri takip ediniz.

Rufus Programı ile Usb Boot Etme Anlatımı İçin Tıklayınız

Ben Yapamadım Diyenlere İşte Videolu Anlatım.